Artykuły

Inwestycja w nową piłę stołową

Category: Budownictwo

Ojciec od jakiegoś czasu zaniedbywał firmę, ponieważ zaczął inwestować w innej branży. Nie mogłem dopuścić, żeby firma przestała poprawnie funkcjonować, bo przynosiła spore dochody. Ojciec miał już swoje lata i dawał rady ogarniać tylu spraw na raz.

Posiadanie nowoczesnej piły stołowej w przedsiębiorstwie

piła stołowa 250mmZająłem się firmą, którą i tak planował w przyszłości na mnie przepisać. Musiałem wszystkiego dopilnować. Wiele zleceń przechodziło koło nosa, bo ojciec nie posiadał potrzebnej piły stołowej. Mimo planów jej zakupu, do tematu nie powrócił a klienci szli do kogoś innego. Potrzebna w przedsiębiorstwie była konkretna piła stołowa 250mm i dlatego postanowiłem w nią zainwestować. Ojca nie pytałem o zgodę, bo nie uważałem tego za konieczne. Miałem dostęp do konta firmowego i kontrolowałem wszystkie wydatki. Piłę stołową zdecydowałem się kupić od dostawcy, z którym ojciec współpracował od samego początku, jak założył firmę. Był to rzetelny sprzedawca i wiedziałem, że warto było mu zaufać. Na stanie nie posiadał interesującej mnie piły stołowej, jednak obiecał mi ją zamówić i dostarczyć w ciągu najbliższego tygodnia. Z uwagi na fakt, że musiałem oczekiwać dostałem również zniżkę na zamówioną piłę tarczową, czego się nie spodziewałem. Dostawca był zadowolony, że zdecydowałem się z nim kontynuować współpracę i dlatego postanowił mnie nagrodzić. Zgodnie z zapewnieniami otrzymałem piłę stołową i byłem zadowolony, bo była najlepszej jakości. W końcu firma mogła zarabiać.

Firmę udało mi się uratować. Dzięki temu wielu kontrahentów znowu zaczęło korzystać z moich usług. Ojca pochłonęła całkowicie nowa inwestycja i ostatecznie firmę przepisał na mnie. Zamierzałem ją prowadzić profesjonalnie i utrzymać na wysokim poziomie. To był mój plan.