Artykuły

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Category: Zdrowie

Okulary przeciwsłoneczne to rzecz niezbędna nie tylko dla dopełnienia letniej stylizacji, ale także dla ochrony naszych oczu przed szkodliwymi promieniami UV. Poza odpowiednim filtrem, jednak okulary powinny także być odpowiednio dopasowane, gdyż źle dobrane, odbierają nam urok, a nawet dodają lat.

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

dopasowane okulary przeciwsłoneczne w KrakowieDobór okularów nie powienin opierać się tylko i wyłącznie na stylizacji i kolorze karnacji, ale także na tym jaki kształt mamy. Rozróżniamy następujące kształty twarz kwadratowa, okrągła, owalna i trójkątna. Wcześniej nie zaprzątałam sobie głowy tym by zwracać uwagę na kształt mojej buzi jednak gdy zakupiłam moje pierwsze prawidłowo dopasowane okulary przeciwsłoneczne w Krakowie, byłam zachwycona. Różnica była powalająca. Mając twarz kwadratową idealnie pasują oprawki lekko zaokrąglone, by przełamać wyraźnie zarysowane linie szczęki. Idealnie sprawdzą się okulary w kształcie kocich oczu lub owalne. W przypadku twarzy okrągłej zaś, najlepsze będą prostokątne oprawki z szerokimi zausznikami. Taki wybór optycznie wydłuży twarz, najlepiej wybierać spośród oprawek o silnych, wyrazistych kolorach. Posiadając twarz owalną mamy najszersze pole do popisu, albowiem do tego kształtu pasują praktycznie każde okulary przeciwsłoneczne. Należy jednak pamiętać, by nie zaburzyć kompozycji wybierając okulary szersze niż rysy twarzy na wysokości oczu. Obszerne czoło i wąski podbródek to charakterystyczne cechy twarzy trójkątnej. Najlepiej jest załagodzić ostre rysy wybierając okulary z zaokrąglonymi oprawkami lub tzw. kocie oczy. 

Wybór okularów na rynku jest szeroki, tak więc z pewnością nie przyspoży nam problemu znalezienie odpowiednich. Warto szukać wśród tych, które pasują do naszej twarzy nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie wydają nam się zbytnio atrakcyjne, efekt może zaskoczyć.