Artykuły

Jak działa brama automatyczna?

Category: Ogrodzenia i bramy

Bramy otwierające się automatycznie z biegiem czasu staja się coraz bardziej popularne. Wpływa na to spadająca cena samych bram, jak i akcesoriów do nich, które umożliwiają ruch skrzydła takiej bramy. Obecnie bardzo popularne są automatyczne bramy przesuwne.

Jaki napęd do bramy jest najlepszy?

napędy elekryczne do bram przesuwnychBramy automatyczne z biegiem czasu zdobywają coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że są one połączeniem bardzo dużej wygody, z wysokim poziomem bezpieczeństwa, czego nie są w stanie zapewnić tradycyjne rozwiązania. Na prawidłowe działanie automatycznej bramy składa się kilka elementów – odpowiednie dostosowane, przesuwne skrzydło bramy, napędy elekryczne do bram przesuwnych oraz akcesja umożliwiające zdalną obsługę bramy. Napęd elektryczny jest bardzo ważny, gdyż to właśnie on odpowiada za to, że skrzydło bramy jest w stanie się poruszać. Moc takiego napędu powinna być dostosowana przede wszystkim do rozmiaru skrzydła oraz do jego ciężkości. Jeżeli dobierzemy napęd o zbyt słabej mocy, skrzydło będzie się poruszać stanowczo zbyt wolno. Napęd elektryczny ma także ograniczoną wytrzymałość, dlatego należy poinformować sprzedawcę, ile cykli otwierania i zamykania bramy dziennie będziemy wykonywać. Napędy elektryczne do bram są bardzo często wyposażone w specjalne czujniki, dzięki którym ruch skrzydła bramy może być sterowany automatycznie z większej odległości. Dzięki temu, napęd reaguje na to, jakie komendy wydajemy z pomocą specjalnego pilota, panelu sterowania znajdującego się w mieszkaniu czy nawet aplikacji.

Bramy automatyczne trafiają stopniowo do coraz większej ilości gospodarstw domowych. Odpowiadające za pracę takiej bramy akcesoria i urządzenia, stopniowo stają się coraz tańsze i tym samym – szerzej dostępne. Dzięki tmeu, na montaż takiej bramy może sobie już pozwolić każdy z nas.