Artykuły

Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach?

Category: Sport i rekreacja

Jeździmy na nartach czy snowboardzie od lat i nie wyobrażamy sobie zimy bez zimowego szaleństwa. Znasz to? I nagle pojawiają się dzieci. Odpuszczasz wyjazd na narty raz, drugi, trzeci. To też znasz? Nie decydujesz się na eskapadę w góry, bo za dużo komplikacji, bo dziecko nie umie jeździć. Chcemy Ci jednak pokazać, że wcale nie musi tak być, a maluchy szybko łapią bakcyla i w szybkim tempie uczą się sztuki jeżdżenia na nartach.

Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach?

narty dla dzieci w ZieleńcuZdania wśród ekspertów są podzielone na temat tego, kiedy można zacząć naukę jazdy na nartach. Najbardziej popularną odpowiedzią jest wiek czterech lat, jednak niejednokrotnie widzimy na stoku i mniejsze dzieci. Warto oddać dziecko pod opiekę profesjonalnego instruktora. Osoby zajmujące się uczeniem małych dzieci posiadają specjalne przeszkolenie i wiedzą w jaki sposób traktować małych narciarzy, a my-dorośli nie zawsze znajdziemy odpowiednią technikę i podejście, nawet jeżeli jeździmy na nartach od lat. Dodatkowo warto zapisać dziecko na zajęcia grupowe, ponieważ wśród rówieśników poczuje się ono swobodniej, a do tego im większa grupa tym lepsza zabawa dla maluchów. Często zastanawiamy się też czy warto kupować dziecku nowy sprzęt czy jednak wypożyczyć. Narty dla dzieci w Zieleńcu dobierzemy bez problemu, podobnie jak w innych ośrodkach. Pamiętajmy też, że dziecko bardzo szybko rośnie i nowy sprzęt może się okazać po jednym sezonie jazdy za mały, ale jeżeli nas stać na kupowanie co roku nowych nart, butów, kasku czy kurtki, to warto się na to zdecydować, ponieważ sprzęt, zwłaszcza buty, dostosowują się do nas i zdecydowanie wygodniej jeździ się we własnym sprzęcie. Dobrze jest wybrać się do renomowanego sklepu narciarskiego w celu doboru sprzętu, ponieważ tam znajdziemy specjalistów, którzy pomogą nam dobrać odpowiednie akcesoria.

Wiele szkółek oferuje specjalne kursy dla małych dzieci. Narty dla dzieci w Zieleńcu na pewno są dobrą ofertą, ale warto również przyjrzeć się innym ośrodkom. Najważniejsze jest sprawdzenie czy instruktorzy mają odpowiednie kwalifikacje do pracy z małymi dziećmi. Dziecko bowiem łatwo zrazić do jazdy na nartach, a kluczową kwestią w tym zakresie jest wybór odpowiedniego instruktora.