Artykuły

Jak powstaje obraz?

O obrazach zwykle mówi się w kontekście ich pięknego wyglądu i rzeczywiście takie podejście jest słuszne ze względu na ogromną dokładność wykonania oraz jeszcze kilka podobnych kwestii. Chciałbym jednak do tego zagadnienia podejść zupełnie inaczej. Twórcy obrazów muszą przecież przejść przez wiele etapów, żeby powstało coś wyjątkowego. 

Ciekawostki o nowoczesnym obrazie 

obraz naturaPodstawowe informacje dotyczące nowoczesnych obrazów są związane między innymi, z tym że takie arcydzieła mogą powstać dopiero po opracowaniu pewnej koncepcji. Może się ona pojawić na przykład na skutek obserwacji najbliższego otoczenia przez artystę. Obraz natura powstaje właśnie w ten sposób. Źródłem inspiracji dla takiej osoby wrażliwej na piękno może być również internet i tutaj ważnym przykładem będą obrazy przedstawiające na przykład egzotyczne zwierzęta lub rośliny, ponieważ przed malowaniem artysta może coś takiego wtedy dokładnie obejrzeć. Potem trzeba przystąpić do konkretnych działań. Są one związane między innymi z przycinaniem oraz napinaniem płucna. Od tego także zależy jakość obrazu. Wielkość obrazu powinna być dopasowana nie tylko do potrzeb klientów, ale również do ilości rzeczy, które mają być tam widoczne. Po przygotowaniu farb rozpoczyna się precyzyjne malowanie poszczególnych fragmentów lub rzeczy. Podział pracy na etapy to dobra koncepcja, ponieważ wtedy wszystko jest znacznie lepiej dopracowane. 

Osoby zainteresowane obrazami z naturą na płótnie kupują je zwykle w zestawie z dobrze dopasowaną i wykonaną ramą. Taka rama między innymi ze względu na to, że stanowi istotny element dekoracyjny musi być dopracowana pod względem kształtu, koloru i zdobień. Proces powstawania takiego arcydzieła został tutaj pokazany w pewnym uproszczeniu.