Artykuły

Jak powstaje woreczek foliowy?

Coraz więcej przedmiotów, które pojawiają się na rynku potrzebuje opakowania. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że gdy idą do sklepu mają możliwość nieograniczonego pakowania zakupionych produktów w woreczki foliowe. Bez wątpienia jest to najpopularniejsze opakowanie foliowe, które z pewnością było wykorzystywane niejednokrotnie przez każdego z nas. Rozwój technologii sprawia, iż te opakowania są coraz lepiej dostosowane do oczekiwań producentów i jednocześnie pozwalają na odzyskiwanie wykorzystanych do ich produkcji polimerów. 

Znaczenie woreczka foliowego

foliowe woreczki hdpeObecny rynek oferuje bardzo duży wybór tego rodzaju opakowania. Jak one jednak powstają? Czym powinny się charakteryzować, aby spełnić wymagania konsumentów? Foliowe woreczki HDPE produkuje się z polietylenu o wysokiej gęstości. Materiał ten cechuje się wysoką wytrzymałością, odpowiednim parametrem rozciągania oraz trwałością. Tym samym idealnie nadaje się na opakowanie. Aby utworzyć woreczek, który poradzi jak największą ilość zapakowanych do niego towarów, należy utrzymywać określone warunki podczas procesu produkcji. Specjalistyczne maszyny produkcyjne rozciągają w odpowiedniej temperaturze masę polietylenowa wzdłuż u w poprzek. Dzięki temu udaje się uzyskać odpowiedniej grubości folie, która następnie będzie złożona i przycięta do określonych rozmiarów, determinowanych przez wielkość woreczka. Na koniec pozostaje zgrzewanie newralgicznych elementów tego opakowania tak, aby utworzyło ono swoistą kieszeń do której można pakować produkty.

Nawet produkcja takich z pozoru nieskomplikowanych rzeczy jak woreczek foliowy, musi odbywać się w ściśle określonych warunkach, aby ten mógł być bezpieczny i użyteczny dla klienta. Woreczki z polietylenu o wysokiej gęstości z pewnością są polimerem, który jest najczęściej wykorzystywany na dzisiejszym rynku. Spotkać je można praktycznie w każdym sklepie, a jego użytkownicy nie wyobrażają sobie codziennych zakupów bez niego.