Artykuły

Jak profesjonalni fachowcy budują piece kaflowe

Category: Wnętrza

Ostatnio miałem okazję oglądać w akcji prawdziwych specjalistów. Zwykle remonty przeprowadzaliśmy sami na własną rękę, ale ostatnio rodzice zdecydowali się na wynajęcie profesjonalnej ekipy. Trzeba przyznać, że ich praca mocno różniła się od tego, do czego zdążyłem się przyzwyczaić.

Fachowcy budują piece kaflowe bardzo szybko i sprawnie

budowa pieca kaflowego przez fachowcówNajwięcej mojej uwagi przyciągnął proces stawiania pieca. Sądziłem, że jest to robota na długie dni, która w dodatku będzie szła opornie i przy użyciu setki przeróżnych narzędzi. Okazało się, że wyglądało to nieco inaczej. Nie wyglądało to oczywiście na nic prostego czy nieskomplikowanego, ale mimo wszystko nie pochłonęło wcale aż tak wiele energii. Generalnie budowa pieca kaflowego przez fachowców poszła bardzo szybko i nim się obejrzałem były już robione próby czy wszystko działa. Przecierałem oczy ze zdumienia, ale wszyscy byli zadowoleni – ich tempo oraz to, że wszystko działało już po pierwszej próbie świadczyły o tym, że mieli zarówno wiedzę jak i doświadczenie. Wiem, że mi zbudowanie w domu takiego pieca kaflowego z ojcem zajęłaby znacznie więcej czasu i kto wie, czy w ogóle zakończyłaby się powodzeniem. Tutaj spotkaliśmy się z pełnym profesjonalizmem i uwzględnieniem wszystkich naszych próśb i wytycznych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z ekipy, która została wynajęta. Naprawdę widać było po nich, że przyłożyli się do pracy i załatwili wszystko na długo przed planowanym zakończeniem pracy. Mimo jest widzieć, że są w Polsce prawdziwie zdolni i terminowi fachowcy.

Piec kaflowy do dziś nie sprawia żadnych problemów i wygląda idealnie. Wszystko zawdzięczamy ekipie, którą matka wypatrzyła w gazecie. Mieli bardzo skromną i oszczędną reklamę, ale wystarczyła, byśmy wybrali numer i zadzwonili umówić się na wspólny wolny termin.