Artykuły

Jak wycenić nieruchomość

Category: Nieruchomości

Byłem mało doświadczonym rzeczoznawcą, jednak współpracowałem przy boku zdolnych osób, które na pewno miały w tym temacie spore doświadczenie. Nie ma się tutaj co dziwić, w większości przypadków wycena nieruchomości komercyjnych w Warszawie, czy też w każdym innym mieście przebiega nieco inaczej, ale jednak trzeba zachować dokładność oraz wykazać się na przykład znajomością realiów rynkowych.

Sposób na wycenę

wycena nieruchomości komercyjnych w stolicyDlatego też istotne jest, aby taka wycena przeprowadzana była dla klientów przez wykształconych pracowników, a ja mówiąc szczerze posiadałem w tym temacie coraz większe doświadczenie i wiedziałem, że każda moja kolejna wycena nieruchomości komercyjnych w stolicy będzie przebiegała jeszcze sprawniej. Własne biuro, które odpowiadałoby na potrzeby klientów w tym zakresie było czymś, co chciałem osiągnąć, dlatego też stwierdziłem, że muszę stale się rozwijać. Mieszkań oraz budynków i obiektów komercyjnych było na tyle dużo na rynku wtórnym i pierwotnym, że faktycznie wiedziałam, iż klienci będą często zamawiali taką usługę. Sprawnie przebiegająca wycena nieruchomości komercyjnych w stolicy na pewno jest usługą, co do której trzeba mieć pewność. Jakbym ja był klientem, to na pewno bardziej byłbym zainteresowany współpracą z doświadczonym pracownikiem posiadającym duże doświadczenie w wycenie, niż z początkującym, który dopiero zaczyna karierę.

Z tego względu póki co każda przeprowadzona przeze mnie wycena nieruchomości komercyjnych znajdujących w stolicy przechodziła jeszcze przez specjalistę z odpowiednim doświadczeniem, który na pewno ewentualnie wszystko dokładnie koryguje zgodnie z założeniami. Klienci często przychodzą do nas prosząc o kolejne nieruchomości do wyceny, co tylko świadczy o coraz większym zainteresowaniu tą branżą na rynku.