Artykuły

Jakie gry karciane można kupić?

Category: Sklep

 

W ostatnich latach, gry planszowe cieszą się ciągle rosnącą popularnością, choć już w starożytnych Chinach szkolono dowódców wojskowych grając w gry bitewne, wikingowie na wyprawach zagrywali się w hnefatafl, a arystokracja umilała sobie czas grą w szachy. Gry karciane głównie kojarzone są z rozgrywkami typowo hazardowymi, choć ich różnorodność jest taka sama jak wśród planszówek.

Różne rodzaje karcianek

sklep z grami planszowymi i karcianymiOprócz gier hazardowych, opartych na znanych wszystkim kartach do gry i mających co najmniej kilkanaście odmian, od prostego makao czy wojny, po pokera istnieje również cała gama innych mniej lub bardziej znanych rodzajów. Istnieją karciane gry rodzinne, zapewniające zabawę zarówno młodszym jak i nieco starszym graczom, imprezowe karcianki nadające się w sam raz na wieczorne spotkania ze znajomymi, ale także karciane gry przygodowe i bitewne, nie ustępujące wielu grom planszowym poziomem rozbudowania i złożoności rozgrywki. Wiele z owych gier bywa również grami kolekcjonerskimi, gdzie oprócz niewątpliwej wartości rozrywkowej, pokaźna kolekcja zbierana latami cieszy oko i bywa obiektem podziwu innych graczy. Wybór takich gier jest naprawdę ogromny, różnią się one nie tylko tematyką i jakością wykonania, ale też ceną, stopniem skomplikowania i mniej lub bardziej złożonymi interakcjami z innymi graczami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Dla osoby, która dopiero wchodzi w świat karcianek, dobrym pomysłem jest zasięgnięcie opinii bardziej doświadczonych osób czy sprzedawców. Każdy sklep z grami planszowymi i karcianymi ma w ofercie wiele różnych tytułów, wśród których zawsze można znaleźć cos ciekawego.

Gra karciana to świetna inwestycja, zapewniająca rozrywkę przez wiele wieczorów. Stanowi doskonałą odskocznię od telewizji czy spędzania czasu w sieci, zmusza do myślenia, pozwala doskonale się bawić i przyjemnie spędzać czas w gronie znajomych. Warto ją mieć nie tylko w domu, ale też zabrać ze sobą na wyjazd.