Artykuły

Jakie mają cechy rowery mtb?

Category: Sport i rekreacja

Decydując się na zakup roweru, który będzie nam przydatny podczas jazdy w warunkach bardzo trudnych musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż musi byc to rower stworzony do takiej jazdy, specjalistyczny. Takie są właśnie rowery mtb, które są tworzone przez znaną nam wszystkim markę Romet zajmującą się produkcją rowerów najwyższej klasy. Jest różnica pomiędzy zwykłym rowerem, a rowerem mtb.

Specyfikacja rowerów Romet mtb

rowery romet mtbKażdy rower ma swoje specyfikacje, ale jeśli mielibyśmy porównać zwykłe rowery, a te o których mowa to odnajdziemy znaczne różnice. Nie zagłębiając się za bardzo w porównania skupmy się na produktach, jakimi są rowery Romet mtb. Już na wstępie warto powiedzieć o tym, iż są nieco cięższe, niż zwykłe, aluminiowe rowery. Wszystko dlatego, ze musi je charakteryzować ogromna przyczepność. Muszą nabierać rozpędu podczas skakania i wykonywania wymagających manewrów. To wszystko wpływa na bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Tego typu rowery musza mieć również bardzo grube opony posiadające dość wypukły bieżnik również odpowiadający za przyczepność. Szerokość opon, która jest większa niż zwykłego roweru jest znacznie większa i dzięki temu rower mtb może przesuwać się w różnych ciężkich warunkach terenowych w tym po błocie i sypkim gruncie, a nawet po kamieniach. Takie rowery mają też małe ramy i będzie to wpływało na możliwość wykonywania sztuczek. Warto dodać, że posiadają amortyzatory w przedniej i tylnej części roweru. Amortyzatory te udźwigną skok, który będzie nieodczuwalny na głębokość ośmiu centymetrów. Taka jest własnie długość amortyzatora. Tego typu rowery muszą posiadać również odpowiednio dobrane przerzutki. Jak wiemy najlepsze będą Shimano – mamy tutaj do dyspozycji aż dwadzieścia jeden różnych biegów przydatnych podczas zróżnicowanych momentów na trasie. Koła zaznaczają się na poziomie dwudziestu sześciu cali i same w sobie są lekkie, zbudowane w całości z aluminium. Rower w sam sobie jest trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i w związku z tym pozostaje estetyczny przez długi okres użytkowania.

Nierzadko się zdarza, że w trudnych warunkach jazdy powstają różnego rodzaju uderzenia. Rower mtb jest właśnie do tego stworzony i stąd tez ta charakterystyczna specyfikacja. osoby, które projektują takie urządzenia wiedzą doskonale co robią. W przypadku tych rowerów istotna jest ogromna trwałość oraz bezpieczeństwo rowerzysty. Zwraca się także na wysoki komfort, a w przypadku tego roweru jest on na bardzo wysokim poziomie i w związku z tym warto inwestować w markę Romet.