Artykuły

Jakie mydło najlepiej wybrać?

Category: Usługi

Codzienna higiena ciała to podstawa zdrowia. W czasie pandemii wzrasta zużycie zarówno mydła, jak i środków dezynfekujących. Niewielu z nas wie, że do zabicia wszelkich wirusów wystarczy jednak odpowiednio długie mycie rąk w ciepłej wodzie z mydłem. Uchroni nas to przed zgubnymi skutkami kontaktu z wirusem.

Mydło w płynie w większej ilości

mydło w płynie zapasWraz ze wzrostem zapotrzebowania na środki higieny, rośnie też potrzeba robienia zapasów na ten produkt. To, czym myjemy ręce często, powinno być możliwie jak najlepszej jakości. Obecnie w nurcie ekologii preferowane jest stosowanie naturalnych składników do produkcji środków czystości. Bez względu jednak na to, jaki skład wybierzemy i czym owe mydła będą pachniały, na pewno przyda się ich większa ilość w domowym czy firmowym magazynie. Najbardziej ekonomiczną opcją spośród dostępnych będzie mydło w płynie zapas na długi czas. Zapobiegnie to niekomfortowej sytuacji, w której kostka mydła lub jej standardowe opakowanie nagle się skończy i nie będzie już czym umyć rąk, a w pandemii będzie to stanowiło spore niebezpieczeństwo dla zdrowia. Zapasy mydła znajdują się w plastikowym opakowaniu ograniczającym jednako wykorzystanie tego surowca. Pochodzi ono ze źródeł recyclingowych, a zakup większej pojemności produktu jest również korzystnym dla środowiska rozwiązaniem. Do wyboru jest wiele zapachów i rodzajów mydeł. Głównie są to wonie kwiatowe. Produkt posiada właściwości silnie nawilżające, co będzie ulgą dla wysuszonych od stosowania preparatów dezynfekcyjnych rąk.

Wszystkie mydła posiadają obecnie atesty i certyfikaty towarzystw dermatologicznych i są hipoalergiczne. Nie podrażniają skóry i działają na nią kojąco. Mogą być stosowane przez osoby z atopowym zapaleniem skóry i przez małe dzieci. Zakup większej ilości mydła to również dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią często jeździć do sklepów.