Artykuły

cyklinowanie parkietu

Jakie podłogi można poddać cyklinowaniu – parkiety

Category: Usługi

Jeśli chodzi o drewniane podłogi, to sprawa nigdy nie jest z nimi prosta. Inaczej ma się też kwestia podłóg względnie nowych, które to nawet nie potrzebują aż tak bardzo cyklinowania, a starymi, którym jak niejednokrotnie widziałem, przydałoby się to zrobić już dawno temu.

Cyklinowanie parkietu w restauracji

cyklinowanie parkietu Cyklinowanie podłóg nie jest zabiegiem prostym, szybkim, ani już tym bardziej możliwym do zrobienia bez specjalistycznego sprzętu. Dlatego też zamawiając ekipę jesteśmy o tyle bezpieczni, że jeśli nasza podłoga nie będzie nadawała się do cyklinowania, to oni po prostu tego nie zrobią. Jeśli zamierzamy sami wypożyczyć cykliniarkę i bez żadnych konsultacji wykonać cyklinowanie, to możemy się zdziwić efektem naszej pracy. Raz zetknąłem się z sytuacją, w której właściciel restauracji w Bydgoszczy sam zabrał się za niedrogie cyklinowanie parkietu w Bydgoszczy. Oczywiście nie spytał nikogo, czy cyklinowanie tego typu powierzchni jest bezpieczne i proste. Okazało się być zupełnie inaczej, straty jednak udało się odwrócić. Cyklinowanie robi się jednak nie tylko wtedy, gdy podłoga jest już stara i zniszczona. Warto jest się za to zabrać również wtedy, gdy nasza nowa podłoga nie jest do końca prosta i gładka. Cyklinowanie podłóg sprawia, że nierówne powierzchnie stają się proste i gładkie. Ponownie jednak – by określić, czy podłogę warto jest wyrównywać, oraz by zrobić to tak, żeby pod koniec podłoga nie była bardziej krzywa niż na początku, znacznie lepiej jest wynająć do tego profesjonalną ekipę. Oni najlepiej ocenią, czy posiadane przez nas podłogi powinno poddać się cyklinowaniu.

Nieraz w mojej pracy spotykałem się z ludźmi, którzy prosili o cyklinowanie, choć po przeprowadzeniu tego procesu podłoga mogła nie być tak samo dobra jak na początku. Dlatego warto jest zawsze skonsultować swoją decyzję z kimś, kto się na tym zna.

LEAVE A REPLY