Artykuły

Jakie są najlepsze pasy transportujące?

Zmechanizowany transport poziomy jest bardzo dużym ułatwieniem wielu procesów technologicznych. Takie urządzenia skracają bowiem czas produkcji oraz minimalizują zaangażowanie w obróbkę osób trzecich. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń tego typu i czasami ciężko zdecydować, które z nich najlepiej spełnią nasze oczekiwania.

Sprawdzone i bezpieczne taśmy transportujące

najlepsze pasy transportująceChyba najbardziej popularnym rodzajem taśm transportujących są te wykonane z elastycznej gumy. Łatwo utrzymać je w czystości, są elastyczne i mogą mieć bardzo dużą długość. Oprócz tego wykorzystywana do produkcji guma nie ulega zniszczeniu w kontakcie z wodą czy wieloma substancjami chemicznymi. Nie jest to jednak jedyny rodzaj taśm. Najlepsze pasy transportujące mogą być wykonane również ze stali czy innych tworzyw sztucznych. Wśród urządzeń zasługujących na uwagę z pewnością warto zauważyć taśmy modułowe. Moduł to nic innego niż pojedynczy element o niewielkim rozmiarze. Moduły można wzajemnie łączyć, dzięki czemu tworzy się odpowiedniej długości taśmę o dość dużej elastyczności i funkcjonalności. Zaletą tego typu rozwiązań z pewnością jest ich niska awaryjność oraz możliwość wykorzystywania w bardzo trudnych warunkach. Nierzadko taśmy przejeżdżające przez wielkie piece wykonywane są właśnie ze stalowych modułów. Takie pasy są odporne na wysoką temperaturę oraz nie blokują przekazywania ciepła na transportowany materiał.

Jeśli chodzi o pasy transportujące to na rynku dostępnych jest znacznie więcej ich modeli. Do produkcji niektórych z nich wykorzystuje się bardzo wytrzymałe tkaniny bawełniane. Wszystkie przechodzą jednak bardzo dokładną kontrolę jakości, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas późniejszej eksploatacji nawet w trudnych warunkach.