Artykuły

Jakie są rodzaje mezoterapii?

Category: Uroda

O swoją urodę można zadbać z użyciem naprawdę wielu różnych sposobów. Oczywiście nie chodzi tylko o kosmetyki z których korzysta się na własną rękę. Należy też zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich zabiegów, które w ogromnym stopniu poprawiają kobiecy wygląd.

Mezoterapia dzieli się na igłową oraz bezigłową

mezoterapia katowiceZ całą pewnością podstawowym zabiegiem jest mezoterapia. Dzieli się ona na dwa rodzaje. Chodzi o mezoterapię igłową oraz bezigłową. Pierwszy rodzaj jest stosowany w medycynie od lat, a z początku był używany przy różnego rodzaju chorobach. Chodzi o wprowadzenie pod skórę różnego rodzaju witamin czy innych substancji z użyciem igły. Dzięki temu nie ma żadnych pośredników jak to jest w przypadku przyjmowania suplementów diety. Natomiast jeśli dana kobieta obawia się igieł to może zdecydować się na skorzystanie z mezoterapii bezigłowej gdzie z użyciem elektryczności zwiększa się przepuszczalność skóry i dana substancja jest w stanie przez nią przeniknąć. Mezoterapia jest niezwykle skuteczną metodą, stan skóry w danym miejscu ulega znacznej poprawie. Stosuje się ją nawet przy leczeniu łysienia czy innych problemów z włosami. Wiele kobiet docenia metodę jaką jest mezoterapia Katowice to miasto w którym jest sporo gabinetów oferujących takie usługi. Najważniejsze żeby udać się do dobrego profesjonalisty, który korzysta z jak najlepszych środków. W przypadku mezoterapii główną rolę odgrywa jakość wprowadzanych substancji, to jak dobrze się przyjmą, a także jakie konkretnie mają działanie.

Niezależnie od tego czy posiada się suchą czy tłustą cerę, czy jakiekolwiek inne problemy to można skorzystać z tego zabiegu. Mezoterapia zdołała już pomóc wielu kobietom w utrzymaniu ich urody na jak najwyższym poziomie. Choć warto pamiętać, że efekt nie jest trwały.