Artykuły

Kiedy warto udać się na psychoterapię dla par?

Category: Zdrowie

Psychoterapia opierająca się na ratowaniu związków kojarzy nam się głównie z psychoterapią małżeńską polegającą na rozwikłaniu problemu, jaki wkradł się pomiędzy dwie osoby, które są ze sobą już bardzo długo. Tymczasem taka psychoterapia nie jest zarezerwowana jedynie dla małżonków z długim stażem.

Pomocne psychoterapie dla par

psychoterapia dla par krakówTerapia dla par często kojarzy nam się z terapią małżeńską na którą decydują się osoby będące już w długoletnich małżeństwach w których pojawił się problem zdrady lub problemy pieniężne. Tymczasem na taką terapię mogą umówić się wszystkie pary, które nie potrafią sobie poradzić z problemem, który wkradł się w ich związek, a nie chcą, aby stał się on powodem rozpadu ich relacji. Niezależnie zatem, czy jesteś w związku kilka lat, czy parę miesięcy, jeżeli istnieje jakiś powód dla którego nie możecie się dogadać, a chcecie to zrobić wówczas najpomocniejsza może okazać się właśnie psychoterapia dla par Kraków posiada doskonałych specjalistów pod tym względem do których można umówić się również na wizytę online, jeśli na przykład mieszkamy daleko lub z innych względów nie możemy przybyć na wizytę stacjonarną. Bez względu na to czego dotyczy problem po przedstawieniu go psychoterapeucie na pewno pomoże on nam znaleźć zarówno jego źródło, jak i oczywiście pomoże wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony.

Podczas rozmów z psychoterapeutą nauczymy się spoglądać na problem oczami tej drugiej osoby, co pozwoli nam jednocześnie lepiej zrozumieć jej tok myślenia oraz nastawienie względem danego problemu. Taka umiejętność jest naprawdę bardzo przydatna ponieważ na przyszłość pozwoli obu stronom znacznie szybciej się dogadać. Psychoterapia tym samym jeszcze bardziej zbliża nas do tej drugiej osoby, a co za tym idzie sprawia, że nasz związek się umacnia.