Artykuły

Wycinka drzew

Konferencja dla firmy wycinającej drzewa

Category: Praca

Lubię swoją pracę w dziale konferencji w hotelu. Często mam do czynienia z takimi zleceniami, że nigdy nie pomyślałbym, że można na taki temat zorganizować konferencję. Jednym z naszym ostatnich klientów była sporej wielkości firma, której głównym elementem oferty była wycinka drzew.

Wycinka drzew tematem przewodnim

Wycinka drzewNie było to jakoś szczególnie dziwne – w końcu naprawdę przeróżne firmy mogą robić pracownikom prezenty w postaci wyjazdów do hoteli i udziałów w spotkaniach integracyjnych. Ta konferencja dotyczyła jednak technik wykonywania ich pracy. Wszystko było podzielone na dwie części – pierwszą była wycinka drzew, drugą sprzedaż drewna kominkowego. Robotnicy byli szkoleni z tego jak najszybciej i najbardziej wydajnie można ciąć drewno, tymczasem sprzedawcy poznawali szczegóły dotyczące ich produktów. Głównym produktem było drewno kominkowe, które swoją drogą z tego co wiedziałem sprzedawało im się bardzo dobrze, ale szefowie chcieli jeszcze bardziej zwiększyć przychody. Wynajęli jednego z najlepszych trenerów zajmujących się sprzedażą by szkolił młodych studentów i pracowników z zakresu najbardziej wyrafinowanych technik sprzedaży. Całe szkolenie trwało łącznie trzy dni, i było zakończone całonocną imprezą. Zyski firmy musiały być naprawdę spore, skoro szef mógł pozwolić sobie na coś takiego. Z tego co sprawdziłem w Internecie, jego firma działała na terenie Rybnika, Knurowa, oraz kilku okolicznych miejscowości. Wycinka drzew stanowiła ich główne zajęcie, sprzedaż drewna kominkowego prowadzili niemalże przy okazji.

Tak czy inaczej najważniejsze było to, by klienci byli zadowoleni. Szef na koniec konferencji podszedł do mnie i podziękował mi za wszystko. Powiedział, że nawet nie spodziewał się, że wyjdzie stąd mając tak dobre wspomnienia. Byłem bardzo zadowolony słysząc, że wszystko się podobało.

LEAVE A REPLY