Artykuły

Kraty ze stali, czyli podwójne bezpieczeństwo

Category: Przemysł

Wszystkie obiekty publicznej użyteczności, takie jak restauracje, sklepy w galeriach handlowych czy inne tego typu obiekty mają ten problem, że często zwykłe drzwi z zamkiem są niewystarczającym zabezpieczeniem przed włamywaczami i nieproszonymi gośćmi. W takiej sytuacji warto zastosować specjalnie przygotowane pod taką funkcjonalność stalowe kraty.

Wytrzymałe kraty ze stali

kraty stalowe rolowaneStal to materiał oferujący niezwykłą wytrzymałość wynikającą przede wszystkim ze specyfiki samego materiału. W produkcji krat stalowych wykorzystuje się stal cynkowaną, którą poddaje się dodatkowemu procesowi perforacji, dzięki czemu istnieje możliwość swobodnego przepływu powietrza, więc nie ma potrzeby martwić się o ewentualny zaduch panujący w pomieszczeniu po całonocnym zamknięciu. Takie kraty stalowe rolowane świetnie spełniają swoją funkcję, ponieważ nie dość, że są wytrzymałe, to jeszcze zachowują ogromną przestrzeń użytkową dzięki mechanizmowi rolującemu, który znajduje się u góry instalacji. Kraty te są szeroko polecane przez wszystkich właścicieli sklepów umieszczonych w galeriach handlowych, ponieważ to najczęściej tam mają one największe zastosowanie. Wystarczy jedynie zostać w takiej galerii kilka minut przed zamknięciem, aby zobaczyć, w ilu sklepach stosuje się takie rozwiązanie. Wiele wskazuje na to, że jest ono po prostu skuteczne. Obecnie na rynku jest numerem jeden i niewiele rozwiązań może stawać w szranki ze stalowymi kratami.

Dbałość o bezpieczeństwo to dzisiaj klucz do sukcesu, który nie może być bagatelizowany w przypadku chęci rozwoju danego sklepu. Czasami jedno włamanie może skutecznie zniweczyć plany na rozwój, ponieważ uszkodzony lub ukradziony sprzęt generuje dodatkowe koszty, które lepiej zawczasu przeznaczyć na lepsze zabezpieczenia.