Artykuły

Augustyn Pelanowski

Książki Augustyna Pelanowskiego jako nagrody

Category: Edukacja

W naszej szkole dajemy wiele możliwości rozwoju dla każdego z naszych uczniów. Jedni uwielbiają matematykę, więc organizujemy in kangury i inne kółka zainteresowań. Kochający książki wolą pisać dyktanda i chodzić na testy z tej dziedziny. Jednak mamy także sporą liczbę młodych ludzi pasjonujących się religią.

Literatura Pelanowskiego zachęca młodzież do czytania

Augustyn PelanowskiBardzo lubią czytać książki nie tylko na temat jednej wiary. Decydują się na różnego rodzaju poznawanie nowych kultur. Cieszę się, że mamy ludzi młodych tak otwartych na świat. Teraz, gdy jest nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie. Edycja była organizowana w Krakowie i wymagała od tak młodych ludzi dużej wiedzy. Jednak nagroda cieszyła wszystkich. Księgarnia katolicka ufundowała książki dla tych dzieciaków, aby mogły cały czas rozwijać się w swojej wierze. Nasza pani dyrektor i katechetka pojechały z młodzieżą odebrać nagrody. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, bowiem na rozdanie przyjechał sam publicysta i dziennikarz Augustyn Pelanowski. Ojciec zakonnik przy okazji powiedział o wielu ciekawych rzeczach. Nakreślił młodym ścieżkę jaką powinni iść, aby poznać co jest dobre a co jest złe. Cieszę się, że tak to wszystko się potoczyło. Nasi uczniowie otrzymali książki. Ich autorem był Marcin Jakimowicz. Każdy dostał po trzy pozycje książkowe, a są to dość potężne tomy. Zafascynowani tym spotkaniem nasi uczniowie zrobili ogromną relację do księgi szkolnej. Pani dyrektor i ja po cichu liczymy na to, że dobra passa dla naszej szkoły wciąż będzie trwała. Mamy naprawdę zdolną młodzież. Liczymy na to, że kolejne roczniki będą tak samo aktywne.

Kto wie, może podskoczymy w najlepszych rankingach ogólnopolskich szkół i uda się nam dołączyć do grona elitarnych jednostek. Nieważne jakie olimpiady. Liczą się medale jakie wiszą w gablocie.

LEAVE A REPLY