Artykuły

księgowość online

Księgowość online dla firm – wady i zalety

Category: Biznes

Już od kilku lat w Polsce coraz więcej rzeczy możemy załatwić przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Wirtualna bankowość przestaje dziwić kogokolwiek, jednakże księgowość internetowa jest wciąż nowością dla wielu osób.

Księgowość online jest tania

księgowość onlineZ jej usług najczęściej korzystają średnie i duże firmy, dla tych dużych bardziej opłacalne jest zatrudnienie księgowego na stałe lub korzystanie z usług biur rachunkowych. Jeżeli nasz program finansowo księgowy będzie dopasowany do potrzeb naszego przedsiębiorstwa, to nawet jeśli nie znamy się na księgowości, to powinniśmy sobie poradzić. Takie programy zapamiętują dane stałych kontrahentów lub pracowników – to pozwala zaoszczędzić również nasz czas. Dodatkowo takie oprogramowanie często jest wyposażone w dodatkowe funkcje, które archiwizują wszystkie dokumenty. Co więcej, aby zacząć korzystać z tego rodzaju księgowości, nie musimy wychodzić z biura (tudzież domu) – wszystko załatwimy drogą internetową. Największym atutem dla wielu biznesmenów będą kosztu, ponieważ księgowość online dla firm kosztuje jedynie kilkanaście złotych za miesiąc, więc jest to naprawdę nieduży wydatek. Jednakże w przypadku popełnienia nawet najmniejszego błędu, całą winę ponosi właściciel firmy, a nie biuro księgowe. Ponadto, kiedy musimy wystawiać paragony z kasy fiskalnej, to faktury i tak musimy drukować, a to bywa bardzo uciążliwe, i nie jest ekologiczne. Wypróbowanie księgowości internetowej zwykle nie wiąże się z żadnymi kosztami, tak więc każdy może ja wypróbować i na własnej skórze przekonać się, czy jest to rozwiązanie dla nas, nie tracąc przy tym ani grosza.

Niestety wszystko ma swoje wady i zalety, w tym też księgowość online. Aby się przekonać czy więcej jest wad, czy zalet, to powinniśmy osobiście ją przetestować.

LEAVE A REPLY