Artykuły

Kupno nakładek na materac

Category: Wnętrza

Moje dziecko miało już cztery lat i nadeszła w końcu najwyższa pora na to, aby przestało nosić pieluchy w nocy. Wiem, że powinnam nauczyć go tego już dawno, ale przyznaje – zaniedbam sprawę. Oczywiście w początkowej fazie „odpieluchowywania” nie obeszło się bez kilku wpadek. Miałam już dosyć prania pościeli, ale na szczęście znalazłam skuteczne rozwiązanie. 

Zalety nakładek na materac

Nakładki na materacDowiedziałam się, że mogę kupić specjalne nakładki na materac, które nie absorbują żadnych płynów i chronią materac przed nasiąknięciem płynami, czy w przypadku mojego dziecka, przed nasiąknięciem moczem. Nakładki na materac są świetnym rozwiązaniem dla mam, których dzieci wyrastają z pieluch, ale czasami zdarza im się zmoczyć. Z wierzchu pokryte są bawełnianym, hipoalergicznym materiałem, dlatego z pewnością nie spowodują podrażnień ani uczulenia u dziecka. Taki materiał jest również bardzo łatwo wyprać. W środku nakładki znajduje się nieprzesiąkalny wkład, który gwarantuje że materac pod nim pozostanie suchy i czysty. Dostałam taki produkt w osiedlowym sklepie z tekstyliami. Był on dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie, a w dodatku mogłam wybrać taką nakładkę, która będzie idealnie odpowiadać wielkości materaca. Dzięki temu w nocy nie zwijała się ona i nie wpływała negatywnie na komfort snu. Jeszcze tego samego dnia zaczęłam ją stosować.

Muszę przyznać, że od razu zauważyłam, że to było świetne rozwiązanie. Nakłada naprawdę świetnie spełniała swoja rolę. Chroniła materac nawet w przypadku dużej ilości wylanych czy rozlanych płynów, dlatego sprawdzała się nie tylko przy nocnym moczeniu mojego dziecka, ale także w ciągu dnia, kiedy jadło ono i piło w swoim łóżeczku. Jestem również bardzo zadowolona z tego, że można ją prać mechanicznie w wysokich temperaturach.