Artykuły

Kurtyny PCV w przemyśle

Category: Przemysł

Niemal we wszystkich gałęziach przemysłu stosuje się nowoczesne kurtyny przemysłowe. Są powszechnie wykorzystywane dzięki właściwościom materiału PCV, z którego się je wytwarza. Kurtyny zapewniają wystarczającą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki temu warunki pracy stają się lepsze, a wydatki na energię elektryczną spadają. Ale to nie koniec zalet.

Niezastąpiona kurtyna przemysłowa

kurtyny przemysłoweWydzielenie pewnych obszarów hal przemysłowych stało się tanie i bezproblemowe dzięki kurtynom przemysłowym wykonywanym z popularnego PCV. Producenci oferują wykonanie kurtyn przemysłowych w dowolnej konfiguracji z pasów o różnej grubości i szerokości. Oprócz odporności akustycznej i termicznej są obojętne na działanie olei, kwasów i zasad oraz innych środków chemicznych. Stosuje się je aby ograniczyć pylenie, roznoszenie oparów i aerozoli. Stanowią osłonę maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych. Zmniejszają przeciągi i zmiany temperatury powodowane nagłym nawianiem zimnego powietrza. Dzięki temu łatwiej utrzymać niezmienne parametry procesów technologicznych. Stosowane obecnie kurtyny przemysłowe są używane do wydzielenia pojedynczych stanowisk roboczych. Dzięki swoim właściwościom spełniają rolę ekranów ochronnych przy obróbce np. metali zatrzymując opiłki czy iskry. Stanowią ochronę oczu i skóry w procesach spawania i innych termicznych obróbkach. Kurtyna foliowa jest stosowana do wydzielania w halach stref o podwyższonej higienie, do osłony wlotów do maszyn oraz w wielu innych przypadkach. Istnieją wersje folii do kurtyn specjalistycznych odpornych na promieniowanie UV i IR.

Nie ma obecnie lepszego, bardziej wszechstronnego i tańszego sposobu podziału przestrzeni hal niż przy użyciu kurtyn przemysłowych z PCV. Korzyści płynące z zastosowania kurtyn są bardzo wymierne dla każdego przedsiębiorcy. To oszczędność energii elektrycznej i cieplnej. Stworzenie dobrych, bezpiecznych miejsc pracy etc.