Artykuły

Lakiernik samochodowy i jego zadania

Category: Motoryzacja

Lakiernik samochodowy dawniej odnosił się tylko do jednego zadania – do lakierowania samochodu. Dziś ten zawód jest dużo bardziej skompilowany i oprócz wyżej wymienionej czynności wykonywane są również inne rzeczy. Będą one omówione w dalszej części tego artykułu, warto się więc z nimi zapoznać.

Zabezpieczanie, polerowanie i renowacja lakieru

zabezpieczenie lakieru łódźJak wspomniano wyżej, samo lakierowanie samochodu, to nie wszystko. O lakier należy również dbać, dlatego też ludzie przyjeżdżają okresowo do lakiernika, aby zastosować zabieg polerowania. Polerowanie następuje również po różnych renowacjach związanych ze stłuczeniami oraz zarysowaniami. Lakiernik samochodowy w sposób odpowiedni dobiera różnego rodzaju środki konserwacji działające pozytywnie na efekty wizualne. Naprawy są bardzo często wykonywane przez lakiernika. Oprócz tego, że omawiany specjalista dba o nadwozie, to również zna sie na konserwacji podwozia samochodowego. Zazwyczaj wykonuje to w sposób natryskowy. Jest oczywiście odpowiednio do tego przygotowany. Polerowanie i renowacja lakieru, to najczęściej wykonywane czynności przez lakiernika. Oprócz tego należy wspomnieć o bardzo ważnym zadaniu, jakim jest wstępna wycena napraw. Wiele warsztatów lakierniczych wykonuje zdalną diagnostykę i wycenę naprawy. Wystarczy tylko przesłać na skrzynkę mailową zdjęcie swojego samochodu, a konkretnie miejsca, które ma być naprawione. W krótkim okresie czasu otrzymujemy odpowiedź ze wstępną wyceną. Oczywiście cena jest szacunkowa, ponieważ oględziny samochodu zostaną dokładniej przeprowadzone na miejscu.

Wygląd naszych aut ma znaczenie. Każdy z nas chce posiadać lśniący samochód pozbawiony wszelkich defektów w postaci odprysków i zarysowań. Współcześni lakiernicy samochodowi sprawią, że nasze auta będą wyglądać perfekcyjnie.

Najnowsze autodetailing.zone informacje