Artykuły

Lekki pokrowiec rowerowy

Category: Sport i rekreacja

Nieraz mieliśmy do czynienia z sytuacją w której jeden z kolegów zostawiał rower przed domem czy klatką, na otwartym powietrzu. Nigdy nie kończyło się to zbyt dobrze, a rowery tak pozostawione najczęściej szybko ulegały korozji, rdzewiały, i ulegały mnóstwu uszkodzeń, w trakcie jazdy jak i poza nią. Po takich nauczkach niemal nie zdarzało nam się zostawić roweru na powietrzu przez dłuższy czas.

Szczelne pokrowce do zabezpieczania rowerów

pokrowce na rowerW wielu miejscach nie mieliśmy jednak możliwości parkowania rowerów pod dachem, więc poszliśmy za przykładem kolegów motocyklistów, mających dość podobne problemy, i zaopatrzyliśmy się w proste, choć skuteczne, pokrowce do nakrywania rowerów na postoju. Pokrowce na rower są jeszcze prostsze niż pokrowce na motocykle czy na samochody. Wykonane są z syntetycznego materiału, całkowicie wodoszczelnego i nieprzepuszczającego wilgoci czy pyłu, choć bardzo lekkiego. Taki pokrowiec doskonale osłania rower przed większością szkodliwych czynników podczas długiego postoju na powietrzu, choć jest bardzo lekki, więc wymaga porządnego, mocnego przymocowania do roweru, gdyż bez tego może być zrzucony przez co silniejszy podmuch wiatru. Pasuje do każdego modelu roweru, bez względu na kształt ramy, rodzaj kierownicy, lub zamontowanych na nim akcesoriów i bagażników. Pokrowce tego typu kosztują grosze, i każdy kierowca będzie miał możliwość zaopatrzenia się w takowy, jeśli tylko będzie go potrzebował.

Nie są one co prawda niezniszczalne, z racji iż materiał jest dość cienki, choć ich ewentualna wymiana nie jest wcale drogą inwestycją, a może nieraz zapobiec poważnej awarii i konieczności naprawy, odrdzewiania lub wymiany skorodowanych części w rowerze. Można je dostać w każdym sklepie i salonie rowerowym, w kilku różnych odmianach.