Artykuły

Masaże z użyciem kamieni

Category: Uroda

Rodzajów masaży jest bardzo dużo. Kobiety zazwyczaj udają się na masaż relaksujący. Mężczyźni zdecydowanie częściej na leczniczy. Jeśli chcemy się odprężyć i zrelaksować możemy udać się na masaż przy użyciu czekolady lub kamieni. Jeden i drugi polecany jest jako masaż na całe ciało. Polecane salony masażu wykonują je za około 200 złotych.

Technika masażu z kamieniami

masaż gorącymi kamieniami łódźJeśli chodzi o masaż gorącymi kamieniami Łódź ma kilka salonów, w których można taki wykonać. Zanim odbędzie się masaż kamieniami ciepłymi lub zimnymi powinno się umyć ciało i natłuścić je np. jakimś olejkiem. Technik wykonywania masażu jest wiele. Najpierw najczęściej masowany jest przód ciała, potem plecy. Kamienie o różnej wielkości układa się na czole, twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, nogach i plecach. Wybór miejsc, w których układać kamienie jest uzależniony od rodzaju dolegliwości pacjenta. Początkowo kamienie są przykładane do poszczególnych miejsc na ciele, potem masażysta zaczyna je delikatnie przesuwać po skórze. Następnie rozciera i ugniata nimi wybrane punkty ciała.  Masaż wykonywany jest najczęściej kamieniami bazaltowymi lub marmurowymi. Masaż na zimno, oznacza że najpierw kamienie się schładza. Znana jest też technika naprzemiennego przykładania gorących i zimnych kamieni. Technika na gorąco mówi o podgrzaniu kamieni. Naprzemienne stosowanie kamieni zimnych i ciepłych szczególnie dedykowane jest osobom mającym problemy z przemianą materii.

Masaże są dostępne dla wszystkich. Prywatne gabinety masażu oferują masaże relaksacyjne, fizjoterapeutyczne i inne. Dzień spa jest szczególnie ulubiony przez kobiety. Panie wybierają się na takie zabiegi z przyjaciółkami, dobrze spędzając czas. Najczęściej korzystają z usług masażysty. Masaż czekoladą, olejkami czy z użyciem kamieni jest najczęściej wybierany.