Artykuły

Materiały do wykończenia domu

Category: Wnętrza

Zaczynając budowę wymarzonego domu, musimy uzbroić się w cierpliwość i nie małe pieniądze, ponieważ tak zwana ” wykończeniówka” domu niesie za sobą największe koszta, ale też daje efekt budowania. Jeżeli chodzi o wykończenia zewnętrznej części domu ( elewacji) jest wiele materiałów, które doskonale się do tego nadają.

Cegły materiałem wykończeniowym

cegła elewacyjnaBy dom cieszył oko przez wiele lat i nie przysparzał kosztownych problemów warto zdecydować się na rozwiązania i materiały, które są estetyczne, ale też z upływem lat nie tracą swoich właściwości. Niewątpliwie do takich materiałów należą wszystkie rozwiązania naturalne, jak np. drewno czy cegła elewacyjna. Jeżeli chcemy zastosować tańsze zamienniki takich produktów możemy potem żałować, ponieważ nie wyglądają one tak jak te prawdziwe materiały i tracą na wyglądzie, dlatego też warto na początku zainwestować więcej, by w późniejszym czasie nie ponosić ogromnych kosztów związanych z naprawami. Jeżeli zdecydujemy się na materiał jakim jest cegła elewacyjna, nie dość, że zyskamy niepowtarzalny wygląd domu, to jeszcze będziemy używać materiału całkowicie przyjaznego dla środowiska, co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważną rzeczą.  Pośród dostępnych na rynku cegieł możemy znaleźć cegły gładkie, szkliwione, piaskowane lub ryflowane. Do nietypowych wykończeń w postaci produktów, jakim jest cegłą elewacyjna są te z odciśniętymi wzorami figur geometrycznych i liniami lub naśladujące fakturą korę drzewa.Takie cegły można łączyć idealnie z innymi materiałami np. drewnem kamieniem oraz szkłem.

Decydując się na wykończenie naszego wymarzonego domu cegłą elewacyjną mamy nieskończoną i nieograniczoną możliwość projektowania wyglądu domu. Ponadto tego rodzaju cegły nadają się również na wykończenia wnętrz, co ostatnio jest bardzo na czasie.