Artykuły

Miękka wiskoza bambusowa

Category: Sklep

Rodzaj tkanin, który jest wykorzystywany do produkcji ubrań, ma duże znaczenie dla komfortu noszenia. Jedne się szybko mną czy mają nierówną powierzchnię, a inne doskonale chłoną nadmiar wody lub przepuszczają powietrze.

Jakie jest zastosowanie wiskozy?

wiskoza bambusowa cenaPrzeważnie o bawełnie się zawsze mówiło, że jest delikatna w dotyku, miękka, odporna na wysokie temperatury czy też bezpieczna. To właśnie ona, przede wszystkim, polecana była dla niemowląt, gdyż jej włókna są miłe w dotyku, a sposób uprawy bawełny wyklucza stosowanie pestycydów. Jednakże dziś ma ona zamienniki i to znacznie lepsze. Jednym z nich jest wiskoza bambusowa cena jej jest na pewno wyższa niż bawełny, ale z pewnością jest jej warta. Wiskoza bambusowa idealnie się sprawdza latem, kiedy nasze ciało szybko się przegrzewa i intensywniej poci. To właśnie wtedy idealne są lekkie i przewiewne ubrania, które najlepiej żeby były wykonane z włókien bambusowych o niesamowitych właściwościach. Bambus jest, przede wszystkim tkaniną znacznie bardziej miękką niż bawełna, zwłaszcza jeżeli chodzi o wiskozę, której włókna są poddawane specjalnym procesom chemicznym oraz są wyczesywane. Dzięki tym zabiegom, jest to tkanina niebywale miękka i delikatna w dotyku, przez co jest polecana dla dzieci. Na pewno w porównaniu z tetrą, wiskoza bambusowa znacznie lepiej się sprawdzi na pieluszki wielorazowe, gdyż nawet po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach, nie traci swoich właściwości. Tkanina się nie mechaci i łatwo z niej usunąć zabrudzenia.

Na rynku włókienniczym znajdziemy wiele rodzajów tkanin, które sprawdzą się do różnych zastosować, jednak te, które mają kontakt z delikatną skórą dziecka, powinny być z bambusa. Dodatkowo posiada on właściwości antybakteryjne, dzięki czemu lepiej się sprawdza niż bawełna.