Artykuły

Mieszkania wynajmowane w Poznaniu

Category: Biura projektowe

 

Rynek nieruchomości w Poznaniu jest bardzo zyskowny dla inwestorów. Można bardzo dużo zarobić na tak zwanych flipach, czyli kupnie mieszkania, jego remoncie oraz odsprzedaży. jednak tak naprawdę bardzo opłaca się wynajem, ponieważ ceny nieruchomości są na zadowalającym poziomie, a także nie brak ludzi, którzy poszukują mieszkania. Warto jest inwestować w nieruchomości, poneiważ ten typ inwestycji jest dość prosty.

Wynajem mieszkań, a zwrot inwestycji

wynajem mieszkań w PoznaniuWynajmowanie mieszkań w tym mieście jest dobrą inwestycją. Średni czas zwrotu to jedenaście lat. Inwestorzy wiedzą, ze to krótki okres, w porównaniu z innymi miastami. Wynajem mieszkań w Poznaniu opłaca się również dlatego, że łatwo jest kupić mieszkanie do generalnego remontu. Taka opcja wydaje się najlepsza, szczególnie jeśli mamy niewielkie pieniądze. Na jednym mieszkaniu można zarobić około tysiąca złotych netto. Mowa tutaj o zarobku po odliczeniu podatku od wynajmu i dzierżawy. Aby mieszkanie szybciej się zwróciło, można zdecydować się na wynajem dobowy. Cena za jedną noc będzie dużo wyższa, niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Dzięki temu w miesiąc zarobimy nawet około dwóch tysięcy złotych. Dużo zależy od tego, jaki standard jest w mieszkaniu. Dodatkowo inwestując w niektóre przedmioty, takie jak zmywarka do naczyń można także podnieść wartość nieruchomości na rynku dla najemców.

Właśnie z tych kilku powodów wynajem mieszkań w Poznaniu jest taki opłacalny i warto się nim zainteresować. Rynek jest bardzo chłonny, a nie brakuje mieszkań na sprzedaż. Ceny za metr kwadratowy są różne. Najlepiej jest kupować mieszkania małe, ponieważ najszybciej znajdą one potencjalnych najemców. Nie będzie problemu z późniejszymi remontami ze względu na małą powierzchnię mieszkania.