Artykuły

Modna biżuteria z kamieni – jaspis

Category: Moda

Biżuteria wykonana z kamieni naturalnych cieszy się obecnie rosnącą popularnością. Może ona stanowić dopełnienie wielu stylizacji, niezależnie od tego, czy wybieramy się do pracy czy może na spotkanie ze znajomymi. Wybierając biżuterię z kamieni powinniśmy zwrócić uwagę kilka rzeczy, by zyskać dodatek, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach.

Stylowe dodatki z jaspisu

modna bransoletka z jaspisuBiżuterię można podzielić na całkiem sporo kategorii. Jedną z nich są bransoletki. Bardzo często są one wybierane przez te osoby, które chcą urozmaicić swoje codzienne stylizacje. Bransoletki należą bowiem do takich dodatków, które są wygodne i dobrze pasują do wielu różnych stylów. Ciekawą opcją jest modna bransoletka z jaspisu. Kamień ten występuje w wielu odmianach, które różnią się między sobą kolorem. Bardzo często takie kamienie łączą w sobie kilka różnych kolorów, co dodaje im uroku. Warto pamiętać, że naturalne kamienie są niepowtarzalne, dzięki czemu wybierając taką bransoletkę możemy mieć pewność, że zyskujemy unikatowy dodatek. Jaspis może mieć bardzo piękne barwy: od czerwieni, przez brązy, po szaroniebieski czy zielony. Kamienie naturalne mają w sobie coś ciekawego, co od razu przyciąga wzrok. Pięknie prezentują się takie dodatki, które niemal w pełni wykonane są z takich kamieni. Dobrze pasują one do różnych stylizacji – eleganckich sukienek czy koszul oraz bardziej codziennych bluzek.

Kamienie wykorzystywane do tworzenia bransoletek mogą mieć różną formę. Jedną z nich jest tzw. sieczka, która stanowi stosunkowo niewielkie kamyki o nieregularnych kształtach. Inną opcją są oszlifowane kamienie w kształcie kulek czy kulek fasetowanych. Obie wersje bransoletek wyglądają bardzo ciekawie, podczas wybierania warto więc kierować się swoimi indywidualnymi upodobaniami.