Artykuły

Moja pasja – architektura krajobrazu i nowoczesne ogrodzenia

Category: Dom i ogród

Dzień dobry Wszystkim. Na samym początku zanim rozpocznę temat, chciałabym wszystkim bardzo podziękować. Przede wszystkim dlatego, że jesteście ze mną i czytacie mojego bloga. To tylko znak ku temu, że to co robię ma sens.

Nowoczesne ogrodzenia są proste

Nowoczesne ogrodzeniaDostaję od Was bardzo dużo maili z podziękowania. To dla mnie niezwykle cenne. Zanim przejdę do głównego tematu opowiem nieco o sobie, dla tych, którzy mnie w ogóle nie znają. Od kilku lat jestem architektem krajobrazu. Swojego bloga prowadzę od około trzech lat. Ukończyłam studia kierunkowe w Gdańsku – w moim rodzinnym mieście. Głównie pasjonują mnie domy i ogrody. W dzisiejszym temacie zajmę się ogrodzeniami. Pewnie nie jeden z nas borykał się z tematem jakim jest nic innego jak dobór odpowiedniego ogrodzenia. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwa sztuka. Ogrodzenie musi być dopasowane zarówno do naszego domu jak i otoczenie w jakim mieszkamy. Warto jest żebyśmy odpowiedzieli sobie też na to do czego ma służyć nam nasze ogrodzenie. Jakie warunki ma spełniać. W mojej praktyce zawodowej bardzo często spotykam się z doświadczeniem, że ludzie nie potrafią niestety, dobrze przemyśleć sprawy. Czym to skutkuje? Różnymi, późniejszymi nieprzyjemnościami. Między innymi chodzi mi na przykład o brak materiału albo zły dobór od strony ogólnej. Bardzo często ludzie wybierają nieadekwatne ogrodzenia do swoich potrzeb. Nowoczesne ogrodzenia cechuje zazwyczaj bardzo duża prostota. Z kolei panele ogrodzeniowe polecałabym osobom, które chcą zapewnić sobie solidne ogrodzenie. Każdy producent to potwierdzi. Siatki leśne to rozwiązanie nieco tańsze. ale także bardzo skuteczne.

Siatka leśna to mniej więcej cena rzędu około pięćdziesięciu złotych za pięćdziesiąt metrów. Jak widzimy nie jest to droga inwestycja. W razie pytań, zapraszam jeszcze raz na bloga.

Więcej o ogrodzeniach na dirox.pl

LEAVE A REPLY