Artykuły

Monitoring kobiet w ciąży

Category: Zdrowie

Ciąża to oczywiście cudowny i błogosławiony stan, w którym chce się znaleźć większość kobiet gotowych już na macierzyństwo. Dzięki współczesnej medycynie ciąża nie wzbudza już zbyt dużych obaw i dzięki opiece ginekologicznej jest małym zagrożeniem zarówno dla matki jak i dziecka. Trzeba tylko na bieżąco się badać u ginekologa.

Wysoka jakość aparatów KTG i USG

wysokojakościowy aparat KTGDo monitorowania stanu dziecka w ciąży służy wiele urządzeń, które na bieżąco monitorują to, co dzieje się w brzuchu. Jakość i możliwości tych urządzeń są bardzo duże. Dzięki nim możemy bez problemu śledzić ruchy dziecka, a także jego fizjonomię. Nowoczesny i wysokojakościowy aparat KTG oraz USG powinny być wykorzystywane przez cały okres ciąży. Za pomocą pierwszego możemy monitorować zagrożenie niedotlenieniem naszego dziecka na podstawie bicia jego serca oraz skurczów macicy matki. Za pomocą USG natomiast uzyskujemy obraz naszego dziecka wewnątrz macicy. Dzięki niemu możemy widzieć jak ono wygląda i jak się zachowuje. Bardziej złożone urządzenia tego typu dają bardzo dokładny obraz 3D, na którym widać już każdy szczegół. Te urządzenia bardzo pomagają ginekologom w ocenie stanu zdrowia dziecka i matki. Poprzez odczyty pomiarów na bieżąco reagują przepisując leki, a także zalecając pewne formy aktywności lub odpoczynku. Dzisiaj dostęp do takich urządzeń ma każdy szpital a nawet prywatne przychodnie, które zainwestowały w ostatnim czasie w sprzęt będący na ich wyposażeniu.

Wyniki odczytów można drukować, a nawet zapisywać do bazy danych w celu późniejszego dostępu do nich. Do dzisiaj jest też modne drukowanie zdjęć z odczytów USG i podarowanie ich przyszłym matkom. To fajna pamiątka nie tylko w okresie ciąży, ale także później, po urodzeniu. Wkleja się je zazwyczaj do rodzinnych albumów ze zdjęciami.