Artykuły

szafa serwerowa

Montaż szafy serwerowej

Category: Technologia

Znajomy załatwił mi fuchę za całkiem fajne pieniądze i od razu się zgodziłem. Z wykształcenia jestem informatykiem, ale nie pracuję w zawodzie. Często jednak dostaję jakieś zlecenia od znajomych i im pomagam od strony informatycznej właśnie.

Szafa serwerowa – komputerowe centrum dowodzenia

szafa serwerowaTym razem miałem pojechać do jego firmy, bo do zamontowania była szafa serwerowa, którą szef u nich niedawno zakupił. Znajomy coś wspominał, że będą jakieś dodatkowe czynności i mam się przygotować. Ostatnio była u nich sprawdzana szafa teletechniczna, więc pewnie poproszą mnie i tym razem, żebym zerknął czy wszystko jest w porządku. Pojechałem do nich zaraz po pracy i zabrałem kilka przydatnych rzeczy takich jak kabel skrętka, który zawsze zabieram oraz gniazdo keystone. Nie wiem do końca co jest jeszcze do zrobienia, bo oni w firmie nie mają informatyków i mało kto się orientuje w temacie. Na miejscu było już pusto, bo wszyscy pracownicy skończyli pracę i mogłem spokojnie zabrać się do pracy. Uznałem, że szafa serwerowa może chwilę poczekać, bo najpierw jednak chciałem zobaczyć jak jest założona przełącznica światłowodowa, bo będzie mi tak łatwiej później. Sprawdziłem wszystko i dobrze, że zabrałem ze sobą gniazdo keystone, bo jak się okazało było mi potrzebne. Mam dość duży samochód to nie ma problemu, żebym zapakował więcej urządzeń. Szafa serwerowa nie była aż tak ciężka i szybko udało mi się nią zająć. Po podłączeniu wszystko działało jak należy. W innym pomieszczeniu stała szafa teletechniczna, do której też podszedłem, aby za jednym razem zrobić całkowity przegląd.

 

Wszystko było w porządku. Właściwie to w ciągu zaledwie dwóch godzin poradziłem sobie ze wszystkim i mogłem wrócić do domu. Pieniądze jak zawsze dostanę przelewem na konto i pewnie już jutro będą dla mnie dostępne.

Zainteresowani tematem więcej informacji znajdą na stronie Intercom24.pl

LEAVE A REPLY