Artykuły

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym?

Category: Uroda

W dzisiejszych czasach stale można usłyszeć o nowych metodach upiększających w medycynie estetycznej. Z roku na rok rośnie liczba nowoczesnych urządzeń i nowych technologii pozwalających znacząco odmłodzić i polepszyć stan skóry. Dzięki specjalistycznym zabiegom można skutecznie pozbyć się niedoskonałości takich jak blizny potrądzikowe czy przebarwienia.

Jak działa laser frakcyjny?

zabieg laserem frakcyjnym ŁódźJednym ze sposobów na odmłodzenie skóry jest laser frakcyjny. Wykorzystuje on energię w postaci skupionych wiązek światła, aby wytworzyć w skórze mikrouszkodzenia, dzięki czemu następuje regeneracja zdrową tkanką, a skóra zyskuje młody i świetlisty wygląd. Efektem użycia lasera jest też stymulacja produkcji kolagenu, co wpływa na zwiększenie jędrności i gładkości skóry oraz nadanie cerze jednolitego kolorytu. Laser frakcyjny to jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod regeneracji skóry, sprawdzająca się doskonale w redukcji rozszerzonych porów, teleangiektazji czy „zmarszczek palacza”. Wyróżnia się dwa rodzaje laserów frakcyjnych: ablacyjne, które działają na zewnętrznej i w wewnętrznej warstwie skóry cechujące się mocniejszym działaniem oraz nieablacyjne, wnikające wewnątrz skóry bez naruszania warstwy zewnętrznej, przez co skóra po zabiegu szybciej się goi. Każdemu, kogo interesuje zabieg laserem frakcyjnym Łódź oferuje wiele gabinetów specjalizujących się w tym zakresie. Warto zapamiętać, że na okres 6 tygodni przed wizytą nie należy się opalać, a dobę przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu. 

Frakcyjna fototermoliza znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach odmładzających i walce z niedoskonałościami skóry. Sprawdza się w terapii fotoagingu, zmarszczek, blizn potrądzikowych i chirurgicznych czy zmian barwnikowych. Skuteczność zabiegu jest najlepsza, kiedy jest wykonywany w serii. Polecany jest wszystkim pełnoletnim mężczyznom i kobietom.