Artykuły

Najlepsze pomoce montessori

Category: Rodzice i dziecko

Rozwój dzieci następuje bardzo szybko, a czasem nawet niepostrzeżenie. Maluchy mają wrodzona ciekawość do świata, która w naturalny sposób je pobudza do poznawania nowych rzeczy, dlatego tak naprawdę nie trzeba wiele robić, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Najpopularniejsze przybory montessori

pomoce montessori dla 3 latkaProducenci zabawek co chwilę prześcigają się z konkurencją we wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych modeli zabawek, które mają być lepsze od pozostałych. Wielu rodziców im ulega i je kupuje, myśląc, że dziecko będzie szczęśliwe. Jednak często się okazuje, że super nowoczesna i kolorowa zabawka po chwili się nudzi dziecku, bo woli ono się pobawić makaronem, garnkami i sztućcami. Włoska lekarka Maria Montessori wymyśliła metodę zabawy dla dzieci, która nie wymaga stosowania zabawek, a jednie tego co znajduje się w każdym domu. Pomoce montessori dla 3 latka to przede wszystkim drewniane szczypce, łopatki, łyżki lub wycięte z materiału figurki czy przedmioty. Dziecko doskonale się bawi fasolą, mąką, makaronem czy przyprawami, które może wsypywać do różnych pojemników. Dzięki szczypcom wsadzanie fasolek do butelki będzie jeszcze ciekawszym zajęciem, które wymaga nieco wprawy. W sprzedaży co prawda znajdziemy gotowe zestawy przydatnych akcesoriów jak na przykład łopatki, szufelki, tacki czy drewniane igły, które równie dobrze przygotować w domu z tego co jest dostępne. Z pewnością trzylatkom nie zrobi to różnicy, a być może będzie nawet ciekawsze, bo będą to przedmioty codziennego użytku.

Jak widać dzieci wcale nie potrzebują do szczęścia drogich zabawek ani wyszukanych przedmiotów, gdyż im sprawiają radość proste przedmioty. Zabawa mąką, ryżem czy ziarenkami kawy może być niesamowicie emocjonującą i wciągająca. Szczególnie jeżeli maluchy mają do tego przydatne pomoce.