Artykuły

Najlepsze skutery elektryczne

Category: Motoryzacja

 

Pojazdy elektryczne dla niepełnosprawnych cieszą się bardzo dużą popularnością, co jest dużą zasługą faktu, że tego rodzaju sprzęt jest coraz tańszy. Wśród nich zdecydowanie warto zwrócić uwagę na skutery, albowiem są najbardziej nowoczesne.

Sklepy ze skuterami elektrycznymi dla osób niepełnosprawnych

skutery elektryczne sklepSkutery elektryczne mogą posiadać trzy lub cztery koła. Jeżeli chodzi o pierwszą opcję to są to pojazdy o wiele bardziej zwrotne, które doskonale sprawdzą się w mieście. Łatwo pokonują wzniesienia, podjazdy, krawężniki, kostkę brukową i popękane chodniki. Są także wyposażone w bardzo wytrzymałe akumulatory, dzięki czemu można pokonać aż czterdzieści kilometrów na jednym ładowaniu. Warto zwrócić uwagę także na komfortowe siedziska z pasami bezpieczeństwa, które przeciwdziałają wypadnięciu z pojazdu. Jeżeli chodzi o to, gdzie kupić skutery elektryczne sklep medyczny jest najlepszym do tego miejscem. Dlaczego? Ponieważ to właśnie sklepy medyczne mają największy ich wybór oraz najbardziej rozsądne ceny. Oferują także sprzedaż ratalną, jak również darmowe przeglądy i serwisowanie skuterów, toteż ich oferta jest kompleksowa. Dobre pojazdy elektryczne wyposażone są także w markowe opony ze specjalnie skonstruowanymi bieżnikami, dzięki którym sprawdzą się w każdym terenie i przy każdej pogodzie. Zakup takiego pojazdu nie jest oczywiście koniecznością, natomiast warto to rozważyć, ponieważ daje osobie niepełnosprawnej większe poczucie niezależności i samodzielności.

Wersje trzykołowe sprzedają się nieco lepiej od swoich czterokołowych odpowiedników, ale nie znaczy to, że każdy musi je wybierać. Bowiem mają one swoje zalety i na pewno część osób ceni je bardziej z uwagi na wyższą pozycję jazdy. Natomiast skutery trzykołowe są niższe, ale dużo bardziej mobilne.