Artykuły

Najpopularniejsze rodzaje domów budowane w Polsce

Category: Dom i ogród

 W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z życia w mieszkaniu na osiedlu bloków mieszkalnych i decyduje się na budowę własnego domu na obrzeżach miasta. Faktem jest, że osób decydujących się na budowę domu przybywa, jednak co ich interesuje? Według statystyk zdecydowanie przeważa nowoczesne budownictwo, dlaczego?

Nowoczesne domy i ich charakterystyka

nowoczesne domy w SkórczuSpacerując osiedlami domów jednorodzinnych w Skórczu nie trudno znaleźć te niedawno wybudowane, wyróżniąją się z pośród tradycyjnego budownictwa modnego jeszcze 50-60 lat temu. Domy na planie sześcianu to już przeszłość. Obecnie nowoczesne domy w Skórczu absolutnie zdominowały klasyczne budownictwo. Automatyczne bramy, odcienie szarości, elementy elewacji wykonane z drewna, szklane balustrady zamiast żeliwnych to cechy nowoczesnego budownictwa. Jednak to nie jedyne ceny nowoczesnych domów, często określa się je także jako ekonomiczne w budowie, wiąże się to z rezygnacją z podpiwniczenia, często także z poddasza użytkowego. Stąd wynika prostota formy nowoczesnych domów, a wydatki skupiają się w szczegółach jak właśnie efektowna elewacja, niekonwencjonalne rozwiązania, automatyka, a także przewaga szkła. Tak więc śmiało można stwierdzić, że domy w stylu nowoczesnym są wygodne, nieskomplikowane. Z pewnością są to pożądane cechy jakich oczekuje się od przyszłego miejsca zamieszkania w związku z tym nie trudno się niedziwić skąd taka popularność. Opisując nowoczesne domy z pewnością nie można pominąć również wyglądu ogrodów, które są dosyć specyficzne. 

Jak i w samym wyglądzie tak i tu panuje prostota, nie ma bujnej, kolorowej roślinności, raczej sprowadza się ona do równego trawnika i roślin liściastych oraz traw. Ozdobę zaś stanowią białe kamyczki, efektowne ścieżki, czy oświetlenie. Nie ma tutaj miejsca na wymyślne fontanny i posągi z marmuru, przede wszystkim ma być przejżycie i skromnie.