Artykuły

Nowe linki zmiany biegów w koparce

Category: Motoryzacja

Sprawność techniczna maszyn budowlanych jest bardzo ważna, ponieważ ma wpływ na bezpieczeństwo podczas przeprowadzanych robót. Obowiązkiem więc każdego właściciela takiej maszyny jest dopilnowanie, aby była ona w jak najlepszym stanie technicznym, a jeśli nie jest – należy przeprowadzić wymianę uszkodzonej części.

Wymiana linek w koparce

linki do maszyn budowlanychTak właśnie było w przypadku koparki, która należała do naszego zaplecza maszynowego już od kilku lat. Działała ona zawsze sprawnie i nic nie wskazywało na usterkę. Jednakże raz na pół roku wykonywaliśmy przegląd maszyny, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Podczas jednego takiego przeglądu mechanik zasugerował nam wymianę linki do maszyn budowlanych. Była to linka odpowiedzialna za zmianę biegów. Według mechanika dzięki nowej lince będziemy czuć się jeszcze pewniej podczas prowadzenia koparki. Nie mogliśmy się nie zgodzić – zależało nam na tym, aby nasi operatorzy maszyn czuli się pewnie i bezpiecznie, dlatego zgodziliśmy się na zmiany sugerowane przez mechanika. Ten powiedział, że sprowadzi dla nas ze sklepu z linkami właśnie taką linkę, która jest kompatybilna z naszym modelem koparki. Nie będzie to należało do łatwych zadań, ponieważ koparka ta nie jest już dostępna w masowej sprzedaży. To nas martwiło. Na szczęście mechanik nas uspokoił – profesjonalne firmy oferują też wykonywanie linek na podstawie projektu.

Wymontował więc linkę z naszej koparki i zamierzał wysłać ją do firmy, która na jej podstawie zaprojektuje nowy egzemplarz. Brzmiało to naprawdę dobrze i byliśmy ciekawi efektów. I faktycznie, linka jaka do nas dotarła była doskonałym odwzorowaniem tej wysłanej, bez obaw zamontowaliśmy ją w koparce. Dzięki niej można było bezpiecznie operować maszyną.