Artykuły

Nowoczesna balustrada – jak przeprowadzić montaż?

Category: Remonty

O bezpiecznym wykorzystywaniu balustrady można mówić dopiero po zakończeniu procesu związanego z montażem poszczególnych części wchodzących w skład czegoś takiego. Między innymi ze względu na dużą dokładność przygotowania poszczególnych elementów Pod pewnymi warunkami samodzielny montaż balustrad nie powinien być problemem.

Dlaczego warto samodzielnie montować balustrady?

nowoczesne balustrady do samodzielnego montażuWielu producentów takich właśnie konstrukcji lub nawet poszczególnych akcesoriów dostarcza razem z tymi produktami klientom kompletne instrukcje w postaci rysunków i innych treści. Pewną dodatkową korzyścią z samodzielnego przeprowadzenia procesu montażu będzie oczywiście ogromna satysfakcja. Przy samodzielnym montażu unikamy także niepotrzebnych kosztów związanych z koniecznością opłacenia pracowników. Jednym z pierwszych etapów montażu po zgromadzeniu wszystkich potrzebnych elementów i narzędzi może być wiercenie w posadzce, ponieważ dopiero wtedy można wykorzystać śruby do montowania dolnych elementów. Nowoczesne balustrady do samodzielnego montażu w zależności od producenta i nie tylko mogą składać się z metalowych lub szklanych elementów. W każdym przypadku trzeba jednak rozpocząć od stopniowego tworzenia metalowej konstrukcji. Standardowy sposób łączenia takich części polega na wykorzystywaniu śrub. Tym bardziej że otwory są już dobrze rozmieszczone. W komplecie ze śrubami sprzedawane są nakrętki.

Przy montażu ewentualnych szafki ze szkła potrzebne mogą okazać się jeszcze specjalne podkładki wykonane z filcu lub tworzywa sztucznego. Końcowe etapy to natomiast zakładanie na samodzielnie zamontowanej balustradzie nierdzewnej części dekoracyjnych. Mogą mieć one różne kształty i wymiary. Często mają też gwintowane końcówki, więc pozostają na miejscu na długo.