Artykuły

Nowoczesne metody ocieplania domów

Category: Budownictwo

Wiele osób po wybudowaniu domu narzeka na to, że ich system grzewczy jest zbyt mało wydajny. Często winę za to nie ponosi jednak sam system a to, że nie zadbaliśmy o stworzenie w budynku warstwy ociepleniowej. Od jakiegoś czasu ocieplanie domów staje się jednak standardem. Szczególnie duże uznanie zaczyna zyskiwać ocieplanie przy użyciu natrysków z pianki PUR.

Ocieplanie pianką PUR

ocieplanie pianką pur warszawaNa chwilę obecną w kwestii związanej z ocieplaniem mamy wiele możliwości. Możemy zdecydować się na ocieplanie przy użyciu styropianu, wełny mineralnej czy też nowszych rozwiązań. Jedną z najciekawszych opcji do wyboru jest stosowanie pianki poliuretanowej. Taka pianka może być nakładana zarówno na powierzchnię poziomą jak i na pionowe ściany. Wpływ na to ma fakt, że pianki nakłada się przy użyciu agregatu, który wyrzuca piankę pod bardzo dużym ciśnieniem. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką PUR Warszawa jest jednym z wielu polskich miast, w którym znaleźć możemy sprawdzone firmy, które wykonają dla nas izolacje natryskowe przy użyciu wspomnianej pianki. Obecnie pianka ta występuje w dwóch wersjach. Pierwsza z nich jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną ale dzieje się to kosztem zmniejszenia efektywności związanej z zatrzymywaniem ciepła. Z kolei drugi rodzaj pianki jest nieco cięższy i pary wodnej nie przepuszcza ale za to jest zdecydowanie bardziej efektywny. Taką piankę możemy zastosować w konstrukcjach murowanych.

Na chwilę obecną na stosowanie izolacji natryskowych zdecydowały się tysiące Polaków. Jako bardzo duży plus warto wspomnieć, że takie izolacje natryskowe skutecznie sprawdzają się również na nieco lżejszych konstrukcjach takich jak domy kanadyjskie. Niektóre osoby stosują ocieplanie pianką poliuretanową nawet w domkach na działce.