Artykuły

Nowoczesny serwis do bram automatycznych

Category: Budownictwo

 

Niestety ale czasami dochodzi do uszkodzeń i różnych najczęstszych awarii, które wynikają z tego, że właściciel nie dokonywał okresowej konserwacji, a także przeglądów swoich bram. Niezależnie od tego, czy posiadamy bramy ogrodzeniowe, czy też bramy przemysłowe albo automatyczne wjazdowe, to zawsze musimy pamiętać o częstotliwości regularnych przeglądów i konserwacji.

Od czego zależy częstotliwość serwisowania bram automatycznych?

serwis bram automatycznych PruszkówNa początek zawsze musimy dobrać naszą bramę automatyczną tego, w jakich warunkach pracy będzie wykorzystywana. Jeżeli ma to być brama, która będzie otwierana tylko kilka razy dziennie, to może być przeglądana rzadziej. Natomiast w przypadku gdy dobrze wiemy, iż przez bramę codziennie przejeżdża setki samochodów, ponieważ jest to brama wjazdowa do naszego magazynu firmy, to częstotliwość konserwacji takiej bramy powinna być dość częsta. Musimy również wziąć pod uwagę na rodzaj automatyki, jaki został zastosowany, a także jakość materiałów, z jakich została wykonana brama. Dodatkowo do montażu warto wybrać doświadczonych fachowców, a także sprawdzić, jakie są warunki eksploatacji, czyli takie rzeczy jak użytkowanie oraz zanieczyszczenie. Serwis bram automatycznych Pruszków pozwoli nam na usunięcie nieprawidłowego działania w bramie automatycznej, a także usunie awarię związane z pękniętą sprężyną czy też uszkodzoną rolką. Niezależnie od tego, czy będzie to awaria techniczna, czy też mechaniczna to zawsze mając odpowiednią umowę z serwisem bram będziemy mogli liczyć na ich szybką pomoc.

Zdarzają się sytuacje, że już po wielu latach użytkowania urządzenia napędowe oraz sterujące mogą ulegać awariom. Początek warto dokonać naprawy, ale w przypadku gdy płyty sterujące albo piloty ulegną bardzo dużemu uszkodzeniu towar to po prostu wymienić na nowy. Przyczyn jest bardzo wiele, ponieważ czasami usterką może być nawet przewód zasilający albo awaria spowodowana zwarciem.