Artykuły

Obozy językowe i pasjonująca podróż do USA

Category: Usługi

Zawsze chciałam odwiedzić Stany Zjednoczone, a konkretnie Nowy Jork. Uwielbiałam musicale, a jak wiadomo tam jest wiele teatrów muzycznych przy Broadwayu. Do tego też w Nowym Jorku kręconych było wiele znanych filmów, a samo miasto było już niszczone na wszystkie możliwe sposoby z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik efektów specjalnych.

Obozy językowe były niesamowite

obozy językowe nowy jorkDlatego też kiedy przeczytałam na tablicy ogłoszeniowej w swojej szkole że organizowane są obozy językowe nowy jork to byłam pierwsza w kolejce żeby się na nie zapisać. Nawet wysoka cena, spowodowana głównie drogimi biletami lotniczymi za ocena, mnie nie odstraszała. Wiedziałam, że to będzie moja podroż życia. Jeszcze przed wyjadę szlifowałam swój angielski, żeby móc skorzystać jak najwięcej z takiego wyjazdu i zobaczyć też jak najwięcej. Denerwowałam się jedynie bardzo długim lotem, ale to nie mogło mnie odstraszyć. Możliwość nauki w moim ulubionym mieście na ziemi była dla mnie zbyt interesująca. Z daleka już widziałam jak się zbliżamy do Nowego Jorku. Widziałam Statuę Wolności i inne charakterystyczne miejsca. Sam obóz językowy także często odbywał się w terenie. Mieliśmy lekcje na Times Square, na szycie Statuy, czy przechadzając się po Broadwayu. Mogliśmy także od razu sprawdzać nasze umiejętności językowe. Po zajęciach zawsze mieliśmy czas wolny, więc mogliśmy robić co chcieliśmy. Z pewnością bezpośredni kontakt z językiem w obcym kraju jest stanowczo lepszy niż nauka w Polsce.

Chętnie bym się jeszcze wybrała znowu na taki obóz językowy w Nowym Jorku. Była to dla mnie pasjonująca przygoda której nigdy nie zapomnę. Na pewno będę się starała, by zwiedzić kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych, a przy tym uczyć się czegoś pożytecznego jak język obcy.