Artykuły

Ochrona ultrabooków osobistych

Category: Elektronika

 

Priorytetową sprawą jest ochrona danych na takich komputerach. To oczywiste. Jednak te dane mogą być zabezpieczone także w inny sposób. Oprócz ochrony tzw. wewnętrznej, stosuje się również ochronę zewnętrzną – czyli zakupujemy specjalny pokrowiec, który ochroni nasz komputer przed ewentualnymi wstrząsami, czy upadkami.

Ultrabook – to komputer wyjątkowy

pokrowiec na ultrabookaZazwyczaj mamy na takim komputerze tzw. newralgiczne dane, które nie chcemy, aby ktoś przeglądał. Oczywiście, są one chronione, jednak może zdarzyć się przecież tak, że sam komputer ulegnie uszkodzeniu przy np. upadku. Wtedy oddajemy go do naprawy. Co wtedy dzieje się z naszymi newralgicznymi danymi? Jeśli komputer po upadku da się uruchomić, można te dane usunąć, zanim oddamy go do naprawy. Jeśli jednak nie da się uruchomić, musimy zaufać technikom z serwisu. Dziś mało kto ufa obcym. Dlatego, zaraz po zakupie takiego sprzętu, warto zakupić pokrowiec na ultrabooka, który będzie go chronił przed czynnikami zewnętrznymi, jak uszkodzenia mechaniczne, upadki, a nawet zalania. Takie komputery najczęściej nie są wodoodporne i nawet rozlanie kawy na klawiaturę może go znacznie uszkodzić. Do tego stopnia, że nie będzie się go dało w ogóle uruchomić. Oczywiście, taki pokrowiec raczej nie uchroni komputera, jeśli spadnie on z dość znacznej wysokości, jednak takie sytuacje zdarzają się sporadycznie. W ogóle elektronika nie znosi wstrząsów, upadków, czy wilgoci. Dlatego stosuje się doraźną ochronę sprzętu elektronicznego, własnie poprzez zastosowanie pokrowców.

Ale pokrowce – to nie tylko ochrona. Mogą być także atrakcyjne wizualnie. Stosując różnego typu nadruki o specyficznych wzorach i kolorach, znacznie uatrakcyjnimy nasz ultrabook. Będzie wizualnie doskonały właśnie poprzez zastosowanie odpowiedniego pokrowca.