Artykuły

Ocieplenie budynków wielkopowierzchniowych

Category: Budownictwo

 

Co jakiś czas powstają nowe przepisy regulujące kwestie prawne dotyczące budownictwa. Jednym z przepisów, który wszedł nie tak dawno temu, jest przepis o tym, że żadna budowa nie może zostać odebrana, jeśli budynek nie jest ocieplony. Nie ważne czy jest to dom jednorodzinny, czy wielka hala przemysłowa to i tak, zanim zostanie oddana do użytku, musi być ocieplona.

W jaki sposób ocieplić halę

ocieplanie hal lubuskieOcieplenie małego budynku to żaden problem. Mała powierzchnia jest dużo łatwiejsza to ocieplenie. Trochę gorzej jest w przypadku, gdy do ocieplenia mamy budynek o wielkości ponad tysiąca metrów kwadratowych. Chyba nikt sobie nie wyobraża, by tak duży budynek ocieplać w ten sam sposób co dom jednorodzinny, który posiada kilka razy mniejszą powierzchnię. Układanie styropianu na każdej ze ścian, następnie klejenie tego wszystkiego i tynkowanie jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Do ocieplania hal stosuje się tak zwane ocieplenie natryskowe. Jest to dużo szybszy i tańszy sposób, a równie skuteczny. Jeśli chodzi o ocieplanie hal lubuskie jest prekursorem ociepleń natryskowych. Do tego typu ocieplenia stosuje się specjalną piankę, którą aplikuje się na ściany pod dużym ciśnienie wytwarzanym przez ogromne kompresory. Technologia ociepleń natryskowych do Polski trafiła z lepiej rozwiniętych krajów europejskich. Na początku ciężko było znaleźć firmę, która nam zrobi takie ocieplenie w profesjonalny sposób. Obecnie, po paru latach sytuacja diametralnie się zmieniła, na rynku powstają kolejne firmy zajmujące się ociepleniami natryskowymi.

Ocieplenie budynku jest bardzo ważne, pozwala na duże oszczędności na ogrzewaniu. Technologia ociepleń stale się rozwija, obecnie najpopularniejszym rodzajem są ocieplenia natryskowe. Koszt takiej izolacji termicznej jest nawet i o trzydzieści procent mniejszy od tradycyjnego sposoby, czas wykonania jest nawet o połowę krótszy.