Artykuły

Odwiedzamy sklep z petardami

Category: Rozrywka

Cały rok zawsze przelatuje nam jak przez palce. Dopiero co były święta wiosenne, a już nadszedł czas na zakończenie roku. Jest to okazja na zrobienie bilansu i podsumowanie tego, co się działo w ciągu całego roku. Czy nasze postanowienia się udało zrealizować? Co poszło nie tak? Jednak zanim to się stanie, trzeba się pobawić i pożegnać stary rok.

Sylwester i niesamowita zabawa z fajerwerkami

sklep z petardami na SylwestraMoi rodzice uważają, że bez wystrzałów, nie ma dobrego Sylwestra. Odwiedziliśmy wspólnie sklep z petardami na Sylwestra, bo to taka nasza rodzinna tradycja, tak samo jak zawieszanie jemioły. tata zawsze wybiera jak największe petardy, które mają w zestawie kilka różnych fajerwerków. Pozwalają mi też wybrać jakieś mniejsze, chociaż zazwyczaj wybieram zwykłe race, czy też zimne ognie, bo takie przynajmniej mogę odpalać sama. Tych większych petard się nie dotykam, bo się boję. Trzeba mieć w tym doświadczenie. Na szczęście mój tata wie co robi i dobrze się na tym zna. Na pewno nie stanie się mu krzywda, bo od wielu lat wystrzela fajerwerki. Mieszkamy w domku jednorodzinnym i znamy wszystkich sąsiadów w koło. Możemy więc swobodnie strzelać na naszej działce, lub wychodzić na ulicę i spędzić ten czas z sąsiadami. Zawsze podziwiamy petardy innych. Każdy zawsze wystrzela co innego. Czasami nawet ktoś patrzy, czy sąsiad nie ma ładniejszych petard od niego. No ale jest to robione na takim spokojnym gruncie, nikt do nikogo pretensji nie ma z tego powodu. Bawimy się wspólnie.

Tego roku Sylwester był wyjątkowo udany. Dzień był bardzo ciepły i mogliśmy dłużej posiedzieć nad dworze. Petardy strzelały przez prawie godzinę. Było bardzo fajnie, wszyscy krzyczeliśmy z radości i witaliśmy nowy rok. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy niż ten miniony.