Artykuły

oferty pracy

Ogłoszenia o pracę w sieci

Category: Praca

W Internecie można odnaleźć wiele stron, na których można umieszczać swoje internetowe ogłoszenia. My jednak korzystamy z nich coraz rzadziej, ponieważ ogłoszenia zaczęliśmy umieszczać na… portalach społecznościowych. Postępując w ten sposób wiemy, że dostęp do naszych ogłoszeń mają jedynie nasi znajomi. Czy wszystkie oferty chętnie umieszczamy do wglądu swoim znajomym?

W sieci można znaleźć wiele ofert pracy

oferty pracyPostanowiliśmy sprawdzić to na przykładzie miasta Kraków. Lokalne ogłoszenia z miasta Kraków cieszą się tu dużą popularnością – korzystne oferty pracy dla studentów w Krakowie, wynajęcie mieszkania… Praca w Krakowie jest cenną sprawą, ponieważ bezrobocie jest tutaj obecne, tak samo jak w innych miastach. Niechętnie jednak przyznajemy się do poszukiwania pracy, wobec tego rzadko piszemy na swoich profilach, że poszukujemy jakiegoś stanowiska. Zamiast tego, wolimy przeglądać dostępne oferty. Co zatem chętnie umieścimy na swoim profilu? Oferty typu „sprzedam auto” są najczęściej udostępniane swoim znajomym. Nie powinno to dziwić. Każdy chętnie kupi używane auto, a jeśli pochodzi ono od osoby, którą zna, będzie to o wiele pewniejszy zakup. Poza tym jest wówczas również szansa na małą negocjację ceny. Często również można spotkać się ze sprzedażą książek, ubrań czy elementów wyposażenia domu. Kraków to miasto bardzo duże, jednak takie ogłoszenia powodują, że zamiast wysyłać sprzedaną rzecz, można się spotkać i przekazać ją osobiście, oszczędzając w ten sposób pieniądze na wysyłkę sprzętu. Często na portalach społecznościowych można spotkać także ogłoszenia dotyczące mieszkań. „Sprzedam mieszkanie”, „wynajmę mieszkanie” – to tylko niektóre z nich, ponieważ równie często oferty dotyczą pokojów.

Pamiętajmy, że nie powinniśmy wstydzić się umieszczania ogłoszeń, nawet tych dotyczących poszukiwań pracy. A nuż, ktoś z naszych znajomych będzie poszukiwał kogoś do swojej firmy lub poleci cię swojemu znajomemu…? Daj sobie szansę!

LEAVE A REPLY