Artykuły

Opatrunek oferowany w sklepie medycznym

Category: Uroda

 

Opatrunek to podstawowy element każdej apteczki samochodowej czy kącika medycznego w domu. Bez niego nie jest możliwe opatrzenie otwartej rany i zatamowanie krwotoku, który występuje po skaleczeniu. Istnieją jednak różne rodzaje opatrunków, a ich wymiana jest zależna od wyposażenia apteczki i terminu przydatności opatrunków i kompresów. Zatem jakie opatrunki znajdziemy w sklepie medycznym?

Opatrunek dostępny w punkcie i sklepie medycznym

opatrunek parafinowyJednym z podstawowych rodzajów opatrunków są gazy jałowe. Dzięki nim możliwe jest opatrywanie ran oraz drobnych skaleczeń. Sklepy medyczne posiadają w swoim asortymencie opaski podtrzymujące opatrunki. Dzięki nim całość nie trzyma się w jednym miejscu i nie przemieszcza się. Jest to szczególnie istotne podczas zakładania opatrunku na stawy i części ciała, które są zaokrąglone. Unieruchomienie opatrunku w ten sposób gwarantuje dobre zabezpieczenie gazy i założonego kompresu. Kolejnym często oferowanym towarem jest opatrunek parafinowy. Dzięki jego specjalnej budowie możliwe jest wchłanianie wydzieliny z rany do środka opatrunku oraz działanie przeciwbakteryjne. Pomaga on zatem w gojeniu i zapobiega niebezpiecznym zakażeniom, które mogą spowodować groźną dla zdrowia, a nawet życia infekcję rany. Tego typu opatrunki stosujemy podczas oparzeń, skaleczeń czy otarć skóry, spowodowanych na przykład upadkami. Stosowanie go przyśpiesza gojenie się rany i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Do składników opatrunków prostych możemy także zaliczyć watę bawełniano-wiskozową. Dzięki jej zastosowaniu możemy opatrzyć małą ranę. Jest ona często stosowana w przypadku opatrywania ran ze względu na swoje naturalne właściwości chłonne. Dzięki temu możemy spowodować szybszą regenerację skaleczonego miejsca na ciele.