Artykuły

Ostatnie zakupy przed świętami: Hexbug?

Category: Sklep

 

Wybierając świąteczny prezent dla dziecka nierzadko ma się problem ze znalezieniem odpowiedniej zabawki. Maluchom rzadko są potrzebne kolejne puzzle, misie czy komplety klocków.

Zabawki Hexbug pomysłem na prezent

zabawki hexbugTakie prezenty powinny raczej stanowić ostateczność, a nie podstawowe zabawki dla dzieci. Warto poszukać czegoś nowego, czego dziecko wcześniej nie znało. Dobra zabawka nie musi być bardzo wymyślna i skomplikowana, prosty pomysł w ciekawym opakowaniu sprzedaje się równie dobrze lub nawet jeszcze lepiej niż te drogie, posiadające dziesiątki różnorodnych funkcji. Niektóre dzieci znudzą się, zanim odkryją je wszystkie lub stracą zainteresowanie rzeczą, która nastręcza im tyle trudności. Oczywiście niektóre będę bardzo szczęśliwe, mając możliwość ułożenia nowych puzzli lub nowej konstrukcji z klocków, ale dobrze może im zrobić jakaś odmiana od tego standardowego zestawu. Przykładem ciekawych, nietypowych produktów dla dzieci są zabawki Hexbug. Już sama nazwa firmy wskazuje, że można się spodziewać interesujących zabawek i takie rzeczywiście są. Przede wszystkim wyróżnia je design: to duże, kolorowe „robale” przypominające larwy, pająki, mrówki czy skarabeusze. Dostępne są zarówno zabawki poruszające się po ziemi jak i takie, które są zamknięte w pętli. Te pierwsze zachęcają dzieci do ruchu; zabawka potrafi uciekać w różne strony i omijać przedmioty, z kolei obserwowanie tych drugich to zajęcie na dłuższy czas. Prawda, że to nietypowy pomysł? Zabawki mogą się także nadawać do psikusów robionych innym osobom, które na pewno zaskoczy nagle uciekający im spod nóg „robal” lub bardzo duży pająk.

Takie zabawki dopiero zdobywają popularność, dlatego najłatwiej znaleźć je w sieci. Pozwoli to też na obejrzenie i porównanie różnych modeli i ich kolorów, więc może być łatwiej zdecydować się na któryś model.