Artykuły

Papierowe torby a ochrona środowiska w Warszawie

Category: Usługi

 

W obliczu kryzysu klimatycznego coraz więcej miast na całym świecie, ale też w Polsce ogłasza klimatyczny stan wyjątkowy.  Ostatnio do tego grona dołączyła Warszawa podczas posiedzenia rady miasta. Jednym z postulatów ekologów jest ograniczenie używania produktów plastikowych.

Dlaczego torby papierowe są ekologiczne?

papierowe torby warszawaLiczba osób wrażliwych na potrzebę wprowadzania zmian w codziennym życiu stale rośnie. W stolicy i innych większych polskich miastach pojawia się coraz więcej sklepów z produktami na wagę, które można zapakować do toreb papierowych bądź do własnych pojemników wielorazowych. Jeżeli chodzi o ozdobne papierowe torby Warszawa staje się pionierem we wprowadzaniu małych ekologicznych zmian, tak zwanych „baby steps”.  To właśnie tutaj znajduje się wiele firm, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie na ten rodzaj opakowań. Kiedyś kojarzyły nam się głównie z ekskluzywnymi markami, natomiast dzisiaj coraz więcej sklepów odzieżowych decyduje się na pakowanie produktów w bardziej ekologiczny sposób. Ku zadowoleniu konsumentów również w sklepach spożywczych i na lokalnych rynkach mamy możliwość wyboru, w jaki sposób chcemy zapakować zakupy. Papierowe opakowania mogą zostać wielokrotnie wykorzystane, a w przypadku ich uszkodzenia odpowiednio posegregowane mogą zostać przetworzone np. na papier toaletowy. Czas rozkładu papieru szacuje się na około 6 miesięcy w zależności od rodzaju materiału.

Zastępując foliówki papierowymi torbami przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów plastikowych, których długość degradacji nadal jest nieznana. Konsumenci poprzez swoje wybory mają realny wpływ na zmiany zachodzące na rynku. Jeśli zapomnisz swojej wielorazowej torby na zakupy – nic się nie stanie dzięki rosnącej popularności toreb papierowych.