Artykuły

Pianka PUR – niezbędnik idealnej izolacji

Category: Usługi

Od wielu lat materiałem wykorzystywanym na szeroką skalę do izolacji jest pianka PUR. Jest to jeden z najtrwalszych sposobów na docieplenie budynku. Skrót PUR oznacza nic innego jak poliuretan, który sprawdza się doskonale niemal na każdym podłożu. Dlaczego jeszcze warto postawić na ten rodzaj izolacji? 

Zalety izolacji pianką PUR

izolacja pianką purPianka PUR jako jedyny z dostępnych izolatorów zachowuje swoje parametry fizyczne nawet po upływie długiego czasu. Wykazuje się wysoką odpornością na działanie substancji chemicznych, co w przypadku ocieplania obiektów, takich jak zakłady przemysłowe jest niezwykle istotne. Jednak to nie tylko tam izolacja pianką pur odnajduje zastosowanie. Może ona zostać wykorzystana niemal w każdym budynku, niezależnie od funkcji, którą spełnia. Co najważniejsze może być ona stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Nakładana jest za pomocą urządzeń natryskowych, którymi coraz częściej dysponują firmy budowlane. Ze względu na nietoksyczność materiału, jest również wykorzystywana w przemyśle spożywczym, nie wpływając w najmniejszym stopniu negatywnie na jakość produkcji. Dzięki dokładnie wykonanej izolacji przy pomocy piany PUR szybko zaobserwujemy zalety jej zastosowania. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej termoizolacji obiektu koszty związane z jego ogrzewaniem znacząco się obniżą. Co najważniejsze pianka PUR może, a w przypadku powierzchni zewnętrznych musi, zostać pokryta farbą bądź lakierem. Ma to na celu zabezpieczyć powierzchnię przed promieniowaniem słonecznym, a przy okazji zapewnić estetyczny wygląd. 

Powierzchnia, która wypełniana jest pianką PUR zostaje dokładnie nią zapełniona dzięki metodzie natryskowej. Nadmiar piany możemy bez najmniejszych problemów przyciąć, co oznacza, że możliwe jest dostosowanie jej do wyznaczonego kształtu.