Artykuły

Pianka PUR zabezpieczająca przed gryzoniami i owadami

Category: Budownictwo

 

Zarówno wełna mineralna jak i styropian są materiałami izolacyjnymi atrakcyjnymi dla gryzoni. Mogą one zostać łatwo zniszczone przez myszy, szczury, a czasem zadomawiają się w nich także owady tj. osy czy szerszenie. Alternatywnym rozwiązaniem jest pianka poliuretanowa.

Bezpieczna dla środowiska i odporna na ogień termoizolacja

izolacja pianką Poliuretan to materiał izolacyjny całkowicie obojętny dla szkodników. Ponadto nie wydziela żadnego nieprzyjemnego zapachu. Dla zwolenników ekologicznych rozwiązań pianka poliuretanowa jest dobrą termoizolacją, bo nie powoduje zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to materiał ekologiczny, który stosować można nie tylko w domach, ale też w gospodarstwach rolnych, hodowlanych, do ocieplania magazynów, hal produkcyjnych, instytucji i innych budynków. Co więcej, izolacja pianką jest bardzo stabilna. Izolacji nie zagraża duża wilgotność, dlatego jest też stosowana w ocieplaniu fundamentów, piwnic. Pianka jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Zarówno wysoka jak i niska temperatura nie zakłócają funkcjonowania termoizolacji. Ciepłe powietrze zawsze przechodzi ku górze, dlatego tak ważne jest ocieplenie poddasza. Do tego także nadaje się pianka poliuretanowa. Po zaaplikowaniu pianki można ją swobodnie przycinać i przysłaniać innymi materiałami. Pianka poliuretanowa nie odrywa się z żadnej powierzchni.

Można nią ocieplać powierzchnie drewniane, plastikowe, betonowe i inne. Warto wspomnieć, że pianka zabezpiecza przed niszczącym wpływem ognia. Poliuretan to materiał, który nie rozprzestrzenia pożaru. Ogień gaśnie na piance poliuretanowej. Warto zainwestować w tak bezpieczny materiał izolacyjny, dzięki któremu można obniżyć koszty ogrzewania budynku. Pianka wykorzystywana jest też do izolacji drzwi np. drzwi inwentarskich.