Artykuły

Piękny ogród u sąsiada

Category: Dom i ogród

Kiedy obok naszego domu wykupiona została działka to cieszyliśmy się, że będziemy mieli w końcu jakichś sąsiadów. Prace budowlane zostały przeprowadzone bardzo szybko i zanim się obejrzeliśmy to obok zamieszkali nowi sąsiedzi. To było miłe, młode małżeństwo.

Ogród sąsiada został założony profesjonalnie

zakładanie ogrodów poznańNa terenie stał tylko dom i jak rozmawiałem z sąsiadem, to powiedział mi, że zgłosił się do takiej jednej firmy, która wykonuje zakładanie ogrodów poznań i zamówił specjalistę od ogrodów. Już następnego dnia na jego posesji zjawili się pracownicy. Był tam taki facet, wyglądał na kierownika. Przedstawiał sąsiadowi jakieś projekty a sąsiad kiwał głową z zadowoleniem. Miałem akurat urlop o mogłem obserwować co dzieje się u sąsiada. Pracownicy rozkopali cały teren za domem i położyli tam trawę. Od razu wszystko o niebo lepiej wyglądało. Po obiedzie poszedłem do sąsiada, żeby dowiedzieć się co tam właściwie ma być dokładnie, ponieważ nie znałem szczegółów. Sąsiad ucieszył się na mój widok i od razy zaczął mi o wszystkim opowiadać. Sąsiada zaplanował sobie mieć w ogrodzie saunę i oczko wodne. Pokazał mi nawet projekt, który bardzo mi się spodobał. Nie miałem śmiałości pytać go ile ta inwestycja kosztowała, ale widziałem od razu, że warta była poniesienia wszelkich kosztów. Następnego dnia prace poszły jeszcze dalej i zanim się obejrzałem to sąsiad miał już zaprojektowany cały ogród. Teraz to jego posesja prezentowała się najlepiej w całej naszej okolicy. Było tam na prawdę pięknie.

Kiedy moja żona zobaczyła po powrocie sąsiadów ogród to także zapragnęła mieć coś podobnego. Zamówiłem więc tę samą firmę co sąsiad i podjąłem z nimi współpracę. Dla mojej żony Magdaleny byłem w stanie zrobić wszystko i spełnić każdą jej zachciankę.